Spoločnosť Apple dnes (7. februára), už klasicky deň po vydaní prvej developerskej beta verzii ďalšej aktualizácie iOS vydala prvú beta verziu určenú pre verejných testerov. iOS 10.3 Public Beta 2 je tak začiatkom ďalšieho vývoja systému iOS, ktorý je už teraz na vynikajúcej úrovni.

Staré v novom šate

Očakávalo sa toho veľa, no nakoniec prišlo len pár zmien. Aktualizácia iOS 10, ktorá je vonku už pár mesiacov, pravdupovediac neprekvapila žiadnymi výraznými zmenami alebo novými funkciami, ktoré by boli dostupné u nás.

- Reklama -

Súčasná desiatka, spolu s aktuálnou verziou iOS 10.2.1 opravuje len chyby v systéme a postupne celý systém zlepšuje. Áno, je to dobré, že sa Apple snaží robiť systéme lepším a rýchlejším, no iOS potrebuje väčšiu zmenu ako len novú animáciu alebo zmenu v poradí nastavení. Prakticky tu máme už päť rokov staré prostredie systému, bez nejakých výrazných zmien a niežeby bol systém zlý, no privítali by sme už konečne niečo nové, svieže a hlavne originálne. Dúfame, že sa to zmení už túto jar, kedy by Apple malo svetu ukázať iOS 11.

Apple vydalo iOS 10.3 Public Beta 2

Druhá beta iOS 10.3 teda nepriniesla žiadne novinky, ktoré by si bežný používateľ všimol. Samozrejme nehovoríme o určitom zrýchlení a optimalizácie systému, ktoré  je vidieť hneď. Novinky sa týkajú hlavne vývojárov, ktorým boli sprístupnené nové nástroje alebo boli vylepšené už tie súčasné. Uvidíme, čím Apple ešte prekvapí v 10.3, keďže momentálne sme len na začiatku testovania tejto ďalšej aktualizácie systému.

Aktualizáciu vyhľadáš klasicky cez nastavenia v časti všeobecné a aktualizácia softvéru. Podmienkou pre získanie beta verzie je byť zapojený do Apple Beta Software Programu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -