O budúcom iPhone, iPhone 8 prípadne modeli s iným názvom sa v posledných dňoch objavuje na internete stále viac a viac informácií a my si tak môžeme dávať postupne do kopy to, čoho sa v septembri dočkáme. Objavilo sa totižto už veľa únikov, ktoré na seba priamo nenadväzujú, ale jeden druhý potvrdzujú a MacOtakara dnes priniesol aj svoje vlastné rendere, ktoré sa skladajú z toho, čo už vieme. Ak naozaj Apple predstaví to, o čom sa rozpráva už niekoľko dní, tak nový iPhone bude vyzerať z veľkej časti tak, ako práve na rendroch. Poďme sa na to pozrieť bližšie!

Dizajn iPhonu 8

iPhone 8 je zariadenie, na ktoré čakáme prakticky všetci. Okrem inovatívnych technológií sa totižto konečne po troch dlhých rokoch dočkáme aj celkom nového dizajnu, ktorý by mal síce nadväzovať na nejaký jazyk z dizajnu iPhonov v minulosti, avšak pôjde o niečo, čo sme zatiaľ ešte nevideli. Už dlho sa hovorí o tom, že Apple tu použije sklo a naozaj sa tak stane. Spoločnosť by mala konkrétne použiť rovno dve sklá. Jedno na prednej strane, ktoré bude chrániť 5,2-5,8″ OLED displej (presný rozmer nemáme, ale technológia sa zhoduje prakticky všade), no a druhé potom na zadnej strane, ktoré nahradí súčasný hliník.

- Reklama -

IPhone sa tak nepriblíži len k svojmu úhlavnému nepriateľovi a konkurentovi od Samsungu, ale hlavne k svojmu staršiemu dizajnu, ktorý prvýkrát prišiel ešte v roku 2010, a to konkrétne s iPhonom 4 a neskôr aj s iPhonom 4S. Medzi dvoma sklenenými komponentmi nájdeme tenký rámik vyrobený z nerezovej ocele. Na zadnej strane nás ale žiaľ bude čakať nepríjemné prekvapenie v podobe vertikálne uložených šošoviek fotoaparáta (budú dve tak, ako pri iPhone 7 Plus). Doteraz sme v podstate nevedeli, prečo sa Apple rozhodlo ísť touto cestou, ale v redakcií magazínu MacOtakara nám to objasnili.

Vertikálne uloženie je vraj viac vyhovujúce pre virtuálnu realitu. Ak Apple predstaví túto technológiu a s ňou aj okuliare, práve iPhone 8 bude pravdepodobne zariadenie, ktoré bude kompatibilné. Vďaka umiestneniu šošoviek bude môcť pracovať aj s fotoaparátom. To je ale samozrejme len špekulácia, a tak to nevieme povedať na isto. Celý dizajn telefónu sa má niesť v zaoblenom tvare prakticky tak, ako to poznáme dnes. Nevieme ale, či príde aj zaoblený displej. Informácie nám hovoria skôr o tom, že pôjde o zaoblenie čisto krycieho sklíčka. Možno sa zaoblí aj zobrazovacia plocha, ale len malý kúsok a len kúsok od kraja.

Na prednej strane bude spomínaný displej, ktorý sa roztiahne až do miest kovových rámčekov, a tak sa podarí Applu „vtesnať“ do tela len o trošku väčšieho ako má iPhone 7 uhlopriečku iPhonu 7 Plus. Apple sa tak vráti ku svojmu starému dobrému ergonomickému ovládaniu, ktoré nám s príchodom väčšieho modelu akosi začalo chýbať. Na niektorých fotkách vyzeral dizajn strašne (či už išlo o skice alebo 3D rendre z Foxconnu). Ako sa tak ale pozeráme na render od MacOtakara, zisťujeme, že to vôbec nie je až také zlé. Je tu možno zopár problémov, ktoré nie sú úplne okej, ale ako celok nám to nepôsobí rušivo.

Tak či onak, počkajme si na ďalšie úniky a hlavne na september, ktorý bude patriť jednoznačne práve tomuto zariadeniu! 🙂

iPhone 8 - svetapple.sk

iPhone 8 - svetapple.sk

iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.