Home Button je neodlučiteľná súčasť iOS zariadení už od roku 2007, kedy bol predstavený úplne prvý iPhone. Odvtedy sme sa ho naučili používať a zistili sme, že je to geniálny vynález, nakoľko vyrieši každý problém a človeka vráti na domovskú obrazovku. Dnes už dokonca nie je ani hardvérové, nakoľko funguje vďaka 3D Touch technológií, no v sklíčku stále nájdeme výrez (hovoríme samozrejme o modeli 7 a 7 Plus). Nový iPhone už ale neposkytne ani takýto výrez, Home Button sa stane raz a navždy digitálnym. Ako bude vyzerať?

Digitálny Home Button

Hoci sme doteraz len špekulovali, vedeli sme, že Home Button bude musieť byť digitálnym tlačidlom, nakoľko naň v novom iPhone už tak nejak neostáva miesto. Apple ho skrátka bude musieť zakomponovať priamo do iOS 11, no nesmie pri tom zabúdať na to, že musí zachovať všetky výhody jeho ovládania, ktoré mal iPhone aj doteraz. Vďaka kódu HomePodu, ktorý nás každý deň zásobuje neskutočne dôležitými informáciami sme sa teraz dokonca dozvedeli to, ako bude fungovať.

- Reklama -

V prvom rade sa bude nachádzať tam kde aj dnes, čo sme však očakávali. Pôjde o akúsi „ovládaciu zónu“, do ktorej by nemala zasahovať väčšina aplikácií. Home Button bude potom schopné zväčšovať ale aj zmenšovať svoju veľkosť. Nevieme, či sa to bude dať aj manuálne prispôsobiť, alebo bude záležať na konkrétnej aplikácií ale to sú už detaily, na ktoré si musíme počkať. Žiaľ sa nikde nepíše o tom, či si budeme môcť zmeniť farbu domovského tlačidla alebo to, či pribudnú aj nejaké rozšírené funkcie. Napríklad taká Siri, by mohla vyzerať veľmi dobre, keď si vezmeme, že vyobrazenie bude na celej spodnej strane.

Dôležité je ale to, že Home Button bude schopné aj úplne zmiznúť. Napríklad vtedy, keď si pustíš video a to sa začne prehrávať na celej prednej strane. Toto by rovnako mohli využívať aj vývojári pri hrách či aplikáciach. Otázne ale je ako by Apple v tomto prípade vyriešilo rýchle vrátenie do menu bez toho aby bolo nutné urobiť dvojklik. Predpokladáme, že by sa na to dal použiť 3D Touch. Tak či onak pokiaľ nám viac neprezradí v následujúcich dňoch Home Pod (o čom ťa budeme informovať), budeme si musieť na samotné detaily počkať až do septembra.

iPhone 8 bude mít virtuální Home tlačítko

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.