Kde jeden príbeh začína, iný zase končí. Jablková spoločnosť pred pár hodinami predstavila úplne nový iPhone SE 2. generácie, no a jeho predchodcu, iPhone 8/8 Plus vyradila z ponuky. Pokiaľ si ho chcete zakúpiť, máte poslednú a možno najlepšiu šancu.

Apple prestalo predávať iPhone 8 a iPhone 8 Plus.

Je logické, že keď firma predstaví nový smartfón, jeho staršia generácia už nie je dostupná v predaji. Presne toto sa stalo aj pri iPhone 8 a 8 Plus po príchode vylepšenej verzie iPhone SE 2. generácie. Novinka ponúka Apple A13 Bionic, perfektný fotoaparát a prakticky všetko, čo bežný spotrebiteľ potrebuje. Väčšinu z toho (s čipom A11 Bionic) však ponúkol aj predchodca.

Pôvodný iPhone 8 a 8 Plus bol v predaji od septembra 2017. Napriek jeho veku bol vo svete mimoriadne populárny a v roku 2019 išlo globálne o 6. najpredávanejší smartfón. Oficiálne Apple stránky ho už neuvádzajú v ponuke avšak relatívne dosť zariadení bude ešte v skladových zásobách nielen samotného Apple, ale aj maloobchodných predajcov po celom svete.

iPhone SE 2 (iPhone 9) príde aj vo väčšej verzii Plus!
iPhone 8 Plus a iPhone 8 – svetapple.sk

Lepší čas na kúpu nikdy nebol a možno ani nebude…

Pokiaľ ste si teda chceli kúpiť iPhone 8 alebo iPhone 8 Plus, teraz na to máte jedinečnú príležitosť. Nakoľko je už predstavený jeho nástupca, cena určite klesne. Výhodou je tiež, že práve iPhone SE 2. začína na sume 479€ za 64 GB verziu. Pokiaľ by ste chceli iPhone 8 v rovnakej konfigurácii, zaplatili by ste do dnešného dňa 529€.

Už o týždeň (keď sa nástupca dostane do predaja) to však môže byť aj o 100€ menej. Za cca 400€ teda môžete mať slušne výkonný smartfón s iOS, ktorý vám vydrží ešte aspoň 2 roky spoľahlivo fungovať.

Apple prestalo predávať iPhone 8 a iPhone 8 Plus.
Apple prestalo predávať iPhone 8 a iPhone 8 Plus.
Prečítajte si tiež  ZOOM má ďalší problém. Hackeri predávajú 500 000 jeho účtov na internete.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.