A je to tu, vonku je trošku teplejšie, v kalendári môžeme vidieť 4. mesiac v roku, no a na internetových stránkach sa pomaly začínajú objavovať čoraz viac dôveryhodné úniky o novom iPhone 8. Po prvýkrát ale uniklo aj niečo viac ako špekulácie, ktoré si v podstate mohol ktokoľvek vymyslieť. Uniklo asi to najdôležitejšie, dizajn zariadenia. Na prvý pohľad vyzerá tento únik veľmi hodnoverne, avšak predsalen má svoje rezervy a nám sa podarilo zistiť, že ide o čiastočný podvod.

“Uniknutý” iPhone 8

Začneme v prvom rade tým, čo sa bude s najväčšou pravdepodobnosť v následujúcich mesiacoch diať. Tento web vedieme už vyše troch rokov a deje sa to pravidelne každý jeden rok. Okolo tohto obdobia začínajú na internet unikať prvé skice či dokonca fotky zariadení, ktoré majú byť budúcim iPhonom.

Napríklad minulý rok sme vedeli ako bude iPhone 7 vyzerať zhruba pol roka pred tým, ako sa dostal na svetlo sveta, no a tento rok by tomu nemalo byť ináč, aj keď väčšinou dávka únikov začína trošíčku skôr.

Samozrejme, teraz nejdeme rozoberať, či samotné Apple vypúšťa do éteru fotografie svojich zariadení alebo úniky majú na svedomí nedisciplinovaní zamestnanci továrni a vývojárskych centier, ktorí sú ľahko úplatní a riskujú napríklad aj to, že za podobný únik fotografie môžu skončiť v base.

Tak či onak, pred pár dňami sa na internete objavil únik, ktorý nám odhaľuje dizajn iPhonu 8. Je to v podstate schéma zariadenia, ktorá vyzerá, akoby pochádzala priamo z továrne, v ktorej sa zariadenia zostavujú a vyrábajú. Už po minulé roky takéto schémy brázdili internet a ľudia im veselo naleteli a považovali ich za skutočné.

Prečo ich takto opisujeme? Oni až tak skutočné totižto nie sú. Hlavný dôvod je vlastne v tom, že my poznáme aj autora tejto schémy. Jeho meno je Benjamin Geskin a svoju prácu robí skutočne kvalitne. Schéma je zostavená naozaj profesionálne a pôsobí na nás tak, že by bez akýchkoľvek problémov mohla byť nakreslená niekym zo spoločnosti Apple.

To ale nie je pravda. Nakreslil ju obyčajný človek, následne vypustil na internet a “nachytal” milóny ľudí, ktorí mu to zožrali. Problém je ale v tom, že hoci to znie ako čistý podvod, možno na tom celom pravdy niečo predsa len bude.

iPhone 8 - svetapple.sk

Schému si totižto ani Benjamin nevymyslel len tak z hlavy. Potreboval na to inšpiráciu a túto inšpiráciu čerpal práve z informácií, ktoré získal od pracovníka výrobnej haly, v ktorej už teraz pracujú na iPhone 8. Ten mu na papier nakreslil ako asi iPhone 8 vyzerá a na čo sa máme tešiť.

Na obrázkoch tak môžeme vidieť napríklad vertikálne uloženú šošovku fotoaparátu, obrovský displej na prednej strane či štvoricu senzorov na vrchnej strane, ktorá pravdepodobne bude mať nejaké dočinenia s čítaním dúhovky (má ísť o celkom nový bezpečnostný systém, ktorý naplno nahradí obľúbené Touch ID). Hoci túto schému teda nemôžeme brať doslovne, ak je pravdivá, čo je zhruba 50/50 môžeme si aspoň urobiť predstavu o tom, čo pre nás Apple tento rok chystá.

Je dosť možné, že už o pár dní začnú pribúdať úniky zo spoločnosti Foxconn, ktoré budú zachytávať práve nové iPhony či už na fotkách, schémach alebo 3D renderoch. Ak by sa to ale Applu podarilo udržať v tajnosti až do septembra (čo nám príde ako veľmi nepravdepodobné), bol by to úžasný pocit a moment prekvapenia!

iPhone 8 - svetapple.sk

iPhone 8 - svetapple.sk

iPhone 8 - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here