iPhone X sa síce ešte nezačal predávať a na jeho predobjednávky si budeme musieť počkať ešte zhruba mesiac, už dnes poznáme jeho technické parametre. Stále ich ale nepoznáme tak dobre aby sme mohli povedať akú má presne kapacitu baterka v iPhone X. Tá v iPhone 8 Plus ponúka pomerne slušných 2691 mAh a v iPhone 8 1821 mAh. Sú to čísla ktoré si Apple už nejaký ten piatok drží a v podstate sa príliš nemenia (aj keď oproti iPhonu 6/6 Plus mierne poklesly).

Kapacita iPhonu X

Hoci sa ešte nepredáva nám sa vďaka serveru 9to5mac.com podarilo zistiť akú kapacitu obsahuje jeho baterka. Čislo bude pomerne prekvapivé aj keď nie zas šokujúce. iPhone X ponúkne 2716 mAh. Že je to skoro rovnako ako má iPhone 8 Plus a nejde o žiaden rapídny nárast? Vlastne vôbec nie! V prvom rade sa treba pozrieť na rozmery telefónu, ktoré sú takmer totožné s menším iPhonom 8, ktorý má 1/3 menšiu kapacitu. Ďalej vezmime do úvahy aj fakt, že 5,8″ displej je síce väčší ako 5,5″ v iPhone 8 Plus avšak OLED displej spotrebuje omnoho menej energie ako technológia LCD a tak ho môžeme bezproblémov označiť aj za energeticky úspornejší.

- Reklama -

iPhone X - svetapple.sk

Ako to Apple dokázalo?

Táto otázka stále nie je úplne jasná a odpoveď sa dozvieme až vtedy, keď sa niekomu podarí iPhone X rozobrať. To bude ale na našu smolu až potom, ako bude v oficiálnom predaji, teda niekedy začiatkom novembra. Predpokladá sa ale, že môže obsahovať špeciálne výkonnejšie Li-ion batérie alebo rovno novú technológiu od LG, ktorá dovoľuje vyrobiť baterku v tvare písmena „L“. To nám už dávnejšie naznačili aj úniky ale tie vôbec nemuseli byť pravdivé, takže si na vyriešenie tejto malej „záhady“ oficiálne budeme musieť chvíľu počkať.

Zatiaľ nás ale môže tešiť to, že 6-jadrový procesor Apple A11 Bionic dokáže pracovať až na frekvencii 2,4 GHz a novinka prichádza s operačnou pamäťou 3GB. To síce nie je najviac a konkurencia má už minimálne raz toľko ale pravdepodobne aj tak na nový iPhone stačiť nebude vďaka dokonalo zladenému operačnému systému a hardvéru!

IPX - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.