Jedna z najočakávanejších udalostí tohoto roka je konečne oficiálne potvrdená. Spoločnosť Apple rozposlala pozvánky na blížiacu sa konferenciu WWDC 2023.

Podobne ako konferencie z posledných troch rokov, aj tohtoročná WWDC bude z väčšej časti online a zároveň bezplatná pre všetkých vývojárov či novinárov. Spoločnosť Apple poskytne virtuálne zasadnutia a workshopy, ktoré umožnia vývojárom oboznámiť sa s novými funkciami a softvérom, ktorý sa počas udalosti ukáže svetu vôbec po prvýkrát.

Všetky oči sa budú upierať najmä na VR/AR Headset, ktorý by sa mal predstaviť práve na tomto evente. Apple si však pripravilo poriadnu nádielku ďalších noviniek, spomedzi ktorých si vyberie svojho favorita azda každý fanúšik.

Čo prinesie konferencia WWDC 2023? 

O náhlavnej súprave pre virtuálnu a rozšírenú realitu sa toho už narozprávalo viac než dosť. Určite vás preto poteší, že jej oficiálna prezentácia by konečne mala ukázať finálny produkt. Nebude chýbať ani predstavenie celej palety jablkových systémov vrátane iOS 17, iPadOS 17, macOS 14, watchOS 10 alebo tvOS 17.

Apple oznámilo konferenciu WWDC 2023
Zdroj: Apple

Okrem toho by sme sa na podujatí mali dočkať aj ďalšieho zariadenia, ktoré sa ukáže v úplne novom šate. MacBook Air totiž vyrukuje s 15″ uhlopriečkou, čo sa v histórii modelového radu ešte nikdy predtým nestalo.

Podľa odhadov by sme sa mali dočkať totožnej 13″ aj 15″ verzie, ktorá poslúži ako upgrade pre minuloročné modely.

Na stole je aj potenciálne predstavenie ďalších zariadení ako napríklad Mac Pro, ktorý na svojho nástupcu čaká už poriadne dlho. Jedná sa totiž o jeden z posledných počítačov z logom nahryznutého jablka, ktorý sa nedočkal upgradu na ARM čipy Apple Silicon.

Apple VR/AR Headset koncept
Zdroj: Markus Kane, David Lewis, MacRumors

Všetko sa dozvieme už počas konania WWDC 23, ktorá prebehne od 5. do 9. júna 2023. Samotný event sa uskutočňuje vždy počas prvého dňa konferencie.

Prečítajte si tiež  Apple roztáča dodávkový kolotoč. Na konferencii WWDC sa objaví nový MacBook

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -