A zas, už sme mysleli, že máme na dnes s iPhonom 8 a touto témou pokoj, ale ako saukázalo, nie je tomu tak. Najnovší únik nám totižto ukázal, akými presnými rozmermi má disponovať nový iPhone 8, ktorý bude mať omnoho väčší displej ako súčasný model 7. Máme sa očividne na čo tešiť, pôjde o veľmi zaujímavé zariadenie a ak je únik pravdivý (vyzerá veľmi dôveryhodne), tak potom aj na ďalšie nové úniky v následujúcej dobe!

Rozmery

Rozmery súčasných smartfónov sú veľmi dôležité, a to z dvoch dôvodov. V prvom rade sa musia používateľovi ovládať pohodlne, čo paradoxne pri iPhone 7 Plus prípadne predošlých “pluskových” modeloch absolútne na plnej čiare neplatí. Tak či onak, budúci iPhone 8 bude pravdepodobne ergonomický raj pre úplne každého používateľa. Nahradiť by mal aj iPhone 7 a tiež jeho väčšieho brata, model 7 Plus.

Pôjde totižto o akýsi hybrid, medzi týmito dvoma zariadeniami. Najnovšie informácie nám prezrádzajú jeho rozmery, a veruže nie sú príliš odlišné od tých, ktoré má iPhone 7 v súčasnosti.

Pre predstavu. iPhone 7 má presne rozmery 138,3 mm x 67,1 mm. Na uniknutej schéme, ktorá dnes vyplávala na internet ale svietia rozmery 137,54 mm x 67,54 mm. Telefón by tak mal byť na výšku dokonca ešte o čosi menší ako klasický 7-mičkový model a na šírku o necelého pol milimetra širší, čo určite človek voľným okom rozoznávať nebude.

Pôjde o veľmi zaujímavé rozmery. Prečo? Kvôli prednej strane, na ktorej by sa mal nachádzať až 5,8″ OLED displej (zaokrúhlené z údaju 5, 768″). Tento displej by mala dodať spoločnosť Samsung a nemal by mať zaoblené hrany. Na druhú stranu by mal ale odstrániť všetky zbytočné hrany, ktoré mal iPhone 7 a tiež jeho väčší brat, vďaka čomu sa zmestí aj do menšieho dizajnu.

Len tak mimochodom, samotný displej bude pokrývať takmer celú prednú stranu zariadenia. Nazvyš ostanú na každej hrane len 4mm (lepšie človek pochopí, keď uvidí samotnú schému na spodku článku). To znamená, že všade kam sa len pozrieš, bude displej. Znie to celkom dobre, nie? Výnimkou bude samozrejme horná časť, kde sa bude skrývať čo najmenšia kamera, mikrofón a tiež senzory, ktoré nájdeme na každom iPhone. Pôjde ale len o veľmi malé miesto. Určite ti chýba na schéme aj tlačidlo Home Button, ktoré v sebe skrýva ešte aj funkciu Touch ID.

Horná časť zariadenia - svetapple.sk

Toto tlačidlo bude fungovať virtuálne, teda bude zabudované priamo v displeji telefónu. Touch ID však bude mať iný príbeh. Buď ho Apple zakomponuje do dotykovej vrstvy, čo by teoreticky bolo možné, nakoľko patenty na niečo podobné už dávno vlastní alebo ho zakomponuje na zadnú stranu zariadenia tak, ako to majú aj mnohé konkurenčné zariadenia.

Tiež sa šepká, že tu nebude vôbec a kompletne ho nahradí snímač dúhovky. Na to ale, aby to celé fungovalo, bude musieť byť poriadne premakaný a stále funkčný, ináč si Apple pohnevá mnohých spokojných zákazníkov!

Zadná strana bude potom riešená pravdepodobne tak, ako sa už pár dní šepká. Nájdeme tu vertikálne postavené šošovky fotoaparátu, ktoré budú takto umiestnené predovšetkým kvôli virtuálnej realite. Tá by mala prísť niekedy počas tohto, prípadne budúceho roka. Tak či onak, vyzerá to na pekne nadupané zariadenie však? Už len aby sa stalo realitou!

Kompletné rozmery - svetapple.sk

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here