Celý svet už netrpezlivo čaká na 19:00 hodinu (nášho času), kedy Apple predstaví nové produkty. Technologický gigant sa pripravuje v predstihu a niektorými malými krokmi omylom naznačil príchod konkrétnych zariadení. Na web iCloud nahral ikony, ilustrujúce iPhone 12. Má menší výrez.

Ikony iPhonu 12 prezradili zredukovaný notch

Len pred pár hodinami sme vám priniesli článok o tom, ako japonský výrobca príslušenstva omylom poodhalil bezdrôtové nabíjanie pre pripravovaný smartfón od spoločnosti Apple. Ako sa teraz ukazuje, ani zďaleka to nebola jediná chyba. Ďalšieho prešľapu sa dopustil samotný technologický gigant, ktorý včera večer aktualizoval web iCloud.

Nahral sem nové ikony zariadení, ktoré ilustrujú iPhone 12. Aj keď sú obrázky v nízkom rozlíšení, pozorné oko si všimne, že v porovnaní s predošlými modelmi je tu zásadný rozdiel. Nejde ani tak o farbu rámu ako o veľkosť výrezu. Notch sa o poznanie zredukoval, čo potvrdzuje všetky predošlé indície.

Za únikom stojí AppleSWUpdates, ktorý o ňom informoval na Twitteri. Firma podľa príspevku pridala na svoj server až štyri nové ikony, znázorňujúce „neznámy iPhone“.

To potvrdzuje príchod všetkých očakávaných verzií (iPhone 12 mini (5,4″), iPhone 12 (6,1″), iPhone 12 Pro (6,1″) a iPhone 12 Pro Max (6,7″).

Za zmienku stojí aj fakt, že tieto ikony nemusia byť veľmi presné a podrobné, pretože sa zobrazujú iba v miniatúrnej veľkosti vo webových aplikáciách (prípadne stránkach). Aj napriek tomu sa však podarilo poodhaliť odlišnosti v porovnaní s iPhonom XR či iPhonom 11. Pozrite sa do galérie, kde je to výborne znázornené.

Úniky sa momentálne nakláňajú teórii, že iba najmenší, 5,4″ iPhone 12 mini bude mať zredukovaný notch. Väčších prevedení sa to týkať nemá. Dnešný únik však s vysokou pravdepodobnosťou znázorňuje iPhone 12 (6,1″). Malej „korekcie“ sa tak zrejme dočkáme úplne všade. Tešíte sa?

zdroj

Prečítajte si tiež  Toto je dôvod, pre ktorý si majitelia Androidov kúpia iPhone 15
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.