Zdá sa, že nový iPhone je doslova „chytač“ problémov, keďže používatelia hlásia stále nové, ktoré počas používania vznikajú. Tentokrát to však neboli používatelia, ale priamo Apple, kto upozornil na magnetické príslušenstvo. A neupozornil nás, ale výrobcov rôzneho príslušenstva, ktoré využíva magnet!

Optická stabilizácia obrazu a NFC

Jablková spoločnosť upozornila výrobcov príslušenstva, ktoré obsahuje magnety, že pri iPhone 6/6 Plus nesmú byť použité. Totiž práve takéto príslušenstvo môže natrvalo zničiť optickú stabilizáciu videa pri väčšom iPhone 6 Plus. Hovoríme napríklad o fisheye objektívoch, ktoré sa dajú na zadnú, hliníkovú stranu iPhonu pripevniť práve pomocou magnetického krúžku, ktorý môže zariadenia poškodiť. Pokiaľ teda výrobcovia nezmenia princíp upevnenia podobného príslušenstva, nedostanú certifikát „Made for iPhone“. Problém s optickou stabilizáciou môže logicky nastať len pri väčšom iPhone 6 Plus. Pri menšom tu vzniká zase problém s NFC, ktoré sa môže pôsobením silného magnetu poškodiť. Pokiaľ si pamätáme z minulosti, tak podobný problém mal napríklad iPhone 3GS s kompasom. Určite však dáte za pravdu, že fotoaparát je omnoho podstatnejší, ako kompas. NFC takisto, keďže sprostredkuváva platby cez Apple Pay!

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.