Bill Gates patrí medzi TOP 10 najbohatších mužov na zemi, pričom hodnota jeho majetku sa odhaduje na sumu presahujúci 103 miliárd amerických dolárov (cca 95 miliárd eur). Tento človek má však rovnaké potreby, ako všetci ostatní a používa úplne „bežný“ smartfón, ktorý si môžete kúpiť aj vy. iPhone od spoločnosti Apple to však nie je.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Ako uvádza zahraničný portál AndroidAuthority, Gates je verný úplne inej značke, ktorá je považovaná za „uhlavného nepriateľa“ spoločnosti Apple. Nebudeme chodiť ďalej okolo horúcej kaše, touto značkou je juhokórejský Samsung.

A hoci má aj Microsoft svoj vlastný skladací smartfón s názvom Surface Duo, Bill používal viac ako rok Samsung Galaxy Z Fold 3, ktorý sa dá aj dnes kúpiť na Slovensku za super cenu. Tento model je klasickým smartfónom a po otvorení tabletom zároveň.

Bill Gates ma jeden z najdrahších smartfónov na trhu. Paradoxne zaň nič neplatil 

Samsung Galaxy Z Fold 4
Zdroj: Unsplash / Jonas Leupe

Aby sme boli presnejší, konkrétne ide o generačne novší Samsung Galaxy Z Fold 4, ktorý sa predáva od 1 278 € a najlacnejšie ho kúpite tu. A ak si myslíte, že Bill Gates zaplatil za vlajkový skladací model značky plnú cenu, tak sa škaredo mýlite.

Hoci by s tým vzhľadom na svoj majetok určite nemal problém, zariadenie mu daroval priamo výkonný predseda Samsungu I Čä-jong počas toho, ako Gates navštíl Južnú Kóreu.

Bill Gates sa tiež pre média vyjadril, prečo mu vyhovuje práve Samsung Galaxy Z Fold 4 a odpoveď bola očakávaná. Toto zariadenie považuje miliardár za akýsi hybrid medzi klasickým telefónom a prenosným počítačom, na ktorom sa dá čiastočne pracovať.

Do skladacieho Samsungu si môže Gates nahrať všetky potrebné aplikácie, ako aj dokumenty a následne ich kedykoľvek spravovať prostredníctvom väčšej obrazovky.

Samsung Galaxy Z Fold 4
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen

Snáď to teda inšpiruje aj spoločnosť Apple, ktorá by mohla v blízkej budúcnosti predstaviť svoj vlastný skladací iPhone. Ako však naznačujú posledné indície, ak sa to aj náhodou stane, toto zariadenie bude extrémne drahé. Pre Billa Gatesa by to však nemal byť problém.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: iPhone 15 môže dostať zákaz predaja v Európe. Toto je dôvod
Môže ťa zaujímať
- Reklama -