Koncept od Miroslava Majdáka sme ti už ukazovali minule. Sami sme boli prekvapení z toho, ako to autor konceptu pomerne presne trafil ešte predtým, ako sa na svetlo sveta dostali prvé úniky noviniek, ktoré vyzerali takmer rovnako, ako Mirov koncept. Pravdepodobne to bola len náhoda, no každopádne to celkom vyšlo. Koncept sme mali možnosť vidieť na niekoľkých fotkách z vonku, no skutočná práca sa odohrala vo vnútri. Aj keď to možno nikto nikdy neuvidí, keďže ide len o digitálnu podobu, autor sa môže pochváliť tým, že myslí na všetko. 

Pozri sa s nami do sveta navrhovania 3D konceptu iPhonu 7

Pri tomto koncepte by sme dokonca mohli povedať, že mal Miro podobnú zásadu ako Steve Jobs. Bolo mu jedno, že nikto nikdy neuvidí základnú dosku počítača Macintosh (okrem servisných technikov). Aj tak bola doska špeciálne nadizajnovaná, aby jednoducho vyzerala dobre. To isté platí aj pri tomto koncepte. Všetci sa naň budeme pozerať len zvonku, no pravda je taká, že vo vnútri má nádherne vypracované všetky komponenty.

- Reklama -

Je to doslova dokonalé, nájdeme tu pravdepodobne všetko, čo má v iPhone byť. Dokonca tu nájdeme aj skrutky či TapTic Engine. Potom sú tu dokonalo vypracované rôzne konektory, do ktorých sa zapájajú káble (myslíme vo vnútri zariadenia). Všetko začalo samozrejme v CAD programe, pomocou ktorého bola podľa nákresov zrealizovaná Mirová vízia.

Základom bolo nákres a jeho pretvorenie do 3D podoby - svetapple.sk
Základom bolo nákres a jeho pretvorenie do 3D podoby – svetapple.sk
Fotografické štúdio - svetapple.sk
Fotografické štúdio – svetapple.sk

Akonáhle to celé vymodeloval a dal dokopy, telefón dokonalo vyrenderoval a vznikli z toho skoro fotorealistické zábery. Tak isto bolo pekne zapracované aj na užívateľskom prostredí. Miro vyrobil napríklad pozadia či niekoľko vzorov, ktoré očakáva v iOS 10. Posledným doplnkom boli potom bezdrôtové slúchadlá Apple EarPods, keďže novinka nemá 3,5mm Jack. Musíme uznať, že aj tie sa Mirovi celkom podarili a nemuselo by sa za ne hanbiť ani Apple.

Samozrejme, popisovať tu podrobný popis, ako to všetko Miro dokázal urobiť by bolo veľmi náročné, sami nemáme toľko vedomostí čo sa týka 3D grafiky. Ak ťa to teda zaujíma, navštív Mirov blog venovaný tomuto projektu. Nájdeš tu všetko, čo potrebuješ vedieť, potrebná je ale znalosť angličtiny. My ti sem prinesieme aspoň fotky z tvorby konceptu. Aj tie stačia na predstavu toho, aké náročné je niečo podobné vytvoriť.

Miro si pomohol súčasným iPhonom aby mohol vytvoriť ten nový - svetapple.sk
Miro si pomohol súčasným iPhonom aby mohol vytvoriť ten nový – svetapple.sk
Koncept je dokonalo prepracovaný aj zvnútra - svetapple.sk
Koncept je dokonalo prepracovaný aj zvnútra – svetapple.sk
Tomuto sa hovorí precízna práca - svetapple.sk
Tomuto sa hovorí precízna práca – svetapple.sk
Hliníkové šasi - svetapple.sk
Hliníkové šasi – svetapple.sk
A takto vyzerá koncept plný komponentov - svetapple.sk
A takto vyzerá koncept plný komponentov – svetapple.sk
Tvorba pozadí a UI - svetapple.sk
Tvorba pozadí a UI – svetapple.sk
Editovanie celého konceptu - svetapple.sk
Editovanie celého konceptu – svetapple.sk
Editovanie - svetapple.sk
Editovanie – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.