Apple častokrát prekvapí revolučnou novinkou, ktorá vyzerá len tak nenápadne. Presne tak vyzeral aj senzor otlačkov prstov Touch ID. Nenápadný, ale pokiaľ ovládame staršie zariadenie, tak na Home Button tlačidlu držíme prst aj niekoľko sekúnd, keďže si neuvedomujeme, ako sme si naň zvykli. Toto isté sa onedlho stane aj vďaka 3D Touch. Oddnes budeme totiž nezmyselne silno držať palec aj na displeji! 

3D Touch v praxi

Pravdepodobne už máš predstavu o tom, ako táto technológia od Apple bude fungovať. Len tak v skratke. Ide vlastne o Force Touch, ktorý dokáže merať silu tlaku pôsobenia tvojho palca na displej. 3D Touch je však ešte vylepšený a funguje až v troch úrovniach stlačenia. Apple túto funkciu dokonalo zakomponovalo do nového iPhonu a popravde sa už neviem dočkať ani ja a ani celá redakcia na to, ako si na túto jednoduchú funkciu zvykneme a budeme ju dennodenne používať. Vyzerá viac ako dobre!

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.