Spoločnosť Apple včera vydala nové operačné systémy v beta verziách pre vývojárov. Dnes pokračuje s tým, že sa k týmto systémom môžu dostať aj bežní používatelia. Nový iOS 13.3 už aj ako beta verzia pre verejnosť. Vyskúšať ju môže prakticky každý.

2iOS 13.3 už aj ako beta verzia pre verejnosť. Ak vás to láka, prečo nie, nesie to so sebou ale aj problémy.

iOS 13.3 rieši problém s multitaskingom, s ktorým sme sa stretli v iOS 13.2.

Prešlo len 24 hodín a nové operačné systémy sú dostupné aj pre verejnosť, respektíve bežných používateľov. Stále sa však bavíme len o beta verzii. Nejedná sa pri tom len o iOS 13.3 tak ako je uvedené v nadpise. Vyskúšať môžete aj iPadOS 13.3 a tvOS 13.3. Ak vás to láka, musíte sa v prvom rade zaregistrovať do „testovacieho“ programu spoločnosti Apple. Viac o tomto programe nájdete na tejto internetovej stránke spoločnosti. Nutná je ale znalosť anglického jazyka.

Potom si už môžete nové operačné systémy veselo sťahovať a testovať ich skôr ako ich firma zverejní pre všetkých. Pokiaľ ste to ale ešte nikdy nerobili, musíme vás najskôr upozorniť. Slovíčko beta tu veru nie je na srandu. Takáto inštalácia so sebou prináša riziká, s ktorými by ste mali dopredu rátať. Tým hlavným je značná nestabilita systému či problémy s rýchlosťou a výdržou batérie.

Na druhú stranu s týmito komplikáciami sa stretávajú používatelia poväčšine vtedy, keď prechádzajú na úplne novú generáciu operačného systému (napríklad z iOS 12 na iOS 13 beta 1). Pri vylepšeniach aktuálnej generácie teda už podobné problémy nie sú veľmi bežné. Ak vám teda nevadí toto malé riziko zhoršenia funkcionality vášho zariadenia, smelo do toho. Apple v iOS 13.3 dokonca opravil niektoré chyby, ktoré aktuálne sprevádzajú iOS 13.2. Božno bude na tom beta verzia teda ešte dokonca lepšie.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here