Spoločnosť Apple pred 12 rokmi predstavila prvý iPhone a dnes má svojho nástupcu s názvom 11 Pro. Novinka sa vyznačuje dokonalým displejom, výdržou batérie a samozrejme fotoaparátmi. Pozrite si porovnanie originálneho iPhonu 2G a iPhonu 11 Pro.

2Obrovský rozdiel za 12. rokov

Rozdiel 12. rokov! – svetapple.sk

iPhone bol vždy revolučný produkt. Už od prvého predstavenia v roku 2007 bolo jasné, že bude úspešný. Toto sa napokon aj naplnilo. Za tých 12. rokov čo je na trhu sa neuveriteľne vyvinul. Vývoj skrátka postúpil a v telefóne máme technológie, o ktorých sme ani len nesnívali. Apple pri tom po celý čas využíva jednu platformu, jeden operačný systém a rovnaký princíp ovládania.

Samozrejme iPhone sa za tú dobu vo veľa veciach zmenil. Všetko ale išlo ruka v ruke s pokrokom. Dnes už tým pádom nemáme v rukách iba telefón ktorý spája Safari, iPod a Klasický telefón. Dnes nosíme vo vreckách takú mini-kanceláriu, ktorá via fotiť, natáčať profesionálne videa, spustiť tie najnáročnejšie hry či aplikácie alebo v neposlednom rade robiť prakticky všetko, na čo si ju pomocou App Store prispôsobíme. Je to spoločník, bez ktorého sa nevieme posunúť ďalej. Možno aj preto je dobré niekedy sa pozrieť na to, čo sme tu mali v minulosti.

iPhone prvej generácie bol naozaj „naložený“ smartfón. Možno, že nevedel natáčať vidá ale zase vedel robiť množstvo iných vecí, ktoré sme na ňom milovali. Na to, že bol prvý ho môžeme obdivovať aj dnes. Apple na čele so Stevom Jobsom urobilo kus dobrej roboty. Dnes si môžete preto pozrieť to ako sa vývoj za 12. rokov posunul smerom vpred.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.