Asi si aj ty pamätáš na dobu iPhonu 4/4S, kedy Apple dá sa povedať profitovalo na tom, že jeho zariadenia neboli len nabité technológiou ale boli aj naozaj pekné. Teraz si nevymýšľame, aj podľa názoru našej redakcie patrí práve táto generácia k najkrajším iPhonom vôbec a dodnes tróni na jej vrchole. Tento rok sa šepká, že Apple použije opäť sklo aj pri svojom modeli iPhone 7, ktorý má byť tiež revolučný kúsok. Ak by Apple ale skutočne sklo použilo, bol by to problém a my možno vieme prečo!

Prečo Apple nechce sklenený iPhone?

Telefóny s najkrajším dizajnom už roky vyrába Apple, hoci podľa mnohých mierne riskoval modelom 6 a 6S, ktoré sa veľa ľuďom po dizajnovej stránke vôbec nepáčia. Hliník, plastové pásiky a vystrčená šošovka fotoaparátu jednoducho nemusia sadnúť úplne každému, čo je samozrejme pochopiteľné, pri iPhone 7 sme už tak trochu dúfali, že Apple od tohto dizajnu upustí.

- Reklama -

V kuloároch sa ešte pred pár týždňami šepkalo, že zariadenie prinesie celoskelnenú zadnú časť, ktorá nadviaže na dizajnové úspechy modelu 4/4S. Takýto dizajn by určite vyzeral luxusne a hlavne by sa k iPhonu hodil. Má to ale jeden podstatný problém, Apple by kopírovalo skopírované. Akonáhle by totižto spoločnosť predstavila sklenený iPhone, okamžite by prišiel obrovský mediálny hejt zo strany Android médií.

iPhone 7 - svetapple.sk

Samsung Galaxy S6 aj S7 majú totižto použité sklo aj vpredu (čo je logické) aj vzadu, vďaka čomu musíme sami uznať, že vyzerajú jednoducho luxusne a boli by sme ich ochotní používať (aj keď nejde o iOS), pretože majú jednoducho dobrý dizajn. Pri iPhone 7 Apple riskuje veľkú pozornosť na skopírovaný dizajn, ktorý ale Samsung odkukal od Apple iPhonu 4 z roku 2010.

Samozrejme, Apple môže byť nejaký mediálny hejt ukradnutý a keď má niečo predstaviť, tak to jednoducho predstaví ale na druhej strane si možno uvedomuje, že ak by priniesol telefón s dajme tomu zaoblenými sklenenými hranami aj na zadnej strane, riskuje žalobu od Samsungu, pretože jeho sklo je tiež takto zaoblené.  Zatiaľ si teda netrúfneme povedať, ako bude telefón vyzerať, ale predpokladáme, že sklo na zadnej strane nebude. Už len preto, lebo ho v súčasnosti vo veľkom používa najväčší konkurent iPhonu!

iPhone 7 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.