Veľa sa písalo o tom, že ľudia chcú späť 4″ iPhony, ktoré im svojou veľkosťou doslova vyhovovali. Je omnoho príjemnejšie ak človek drží v ruke maličký a praktický iPhone SE, ako keď musí dennodenne používať veľké zariadenie typu iPhone 6S či iPhone 6S Plus. Ak teda Apple spojilo fantastický výkon najrýchlejšieho smartfónu planéty, dizajn najobľúbenejšieho iPhonu a fantastickú cenovku, nemôže to dopadnúť zle!

Prečo sa bude iPhone SE predávať ako teplé rožky?

Povedzme si na rovinu, asi každý jeden z nás až na pár výnimiek miloval dobu, kedy boli iPhony ešte maličké a praktické. Apple ale museli uhlopriečky zväčšiť kvôli silnému tlaku najmä ázijských trhov a tak sme dostali 4,7″ iPhone 6/6S a 5,5″ iPhone 6/6S Plus. Na prvý pohľad žiadna tragédia, ale žiaľ už to nie sú tie malé sympatické iPhony, čo to kedysi bývali!

- Reklama -

Dnes sa ale pýtame otázku, prečo Apple predstavilo nový iPhone SE. Bude mať úspech? To zaručene áno. Prvým dôvodom, prečo bude toto zariadenie mega úspešné je to, že má menší 4″ displej. Apple na Keynote oznámilo jedno fantastické číslo.

Za rok 2015 dokázalo predať 30 miliónov iPhonov so 4″ displejom (prevažne modely 5S a malé percento tvoril aj 5C). Toto je doslova neuveriteľné, niektoré konkurenčné spoločnosti nepredávajú takéto čísla ani vo vlajkových lodiach.

Nie to v 2 roky starom zariadení ako iPhone 5S. To je hlavný dôvod, prečo bol model SE skvelá voľba! Ľudia možno chcú menší displej a keďže tento nový model ponúka prakticky skoro všetko to, čo jeho väčší bratčekovia iPhone 6S a iPhone 6S Plus, nikto nevidí dôvod, prečo si ho vlastne nekúpiť.

Už len z tohto dôvodu, že je celé zariadenie neskutočne žiadané usudzujeme, že Apple bude mať počas tohto roka veľmi silné predaje. Veď v septembri tu máme iPhone 7!

apps_2_large

Druhým dôvodom je tá neuveriteľne sympatická cena. Novinku budeš môcť v Amerike na kontrakt dostať dokonca zadarmo (u nás niečo také asi nehrozí 🙁 ). Pre nás potom bude platiť cena približne 359-399€, keďže v Amerike štartuje základný 16GB model na 399$.

Drahšia 64GB varianta potom začína o 100$/€ vyššie. Nie je to síce najmenej, ale myslíme si, že iPhone takto dostupný ešte nebol. Veď aj prvý iPhone 2G v roku 2007 štartoval na sume 499$. Apple teda urobilo konkurenciu nielen okolitým spoločnostiam, ale aj samo sebe, keďže mnohí budú uvažovať skôr nad menším iPhonom SE ako nad väčším iPhonom 6S či iPhonom 7.

Máme sa teda na čo tešiť a my sa už samozrejme nevieme dočkať na to, ako sa nám novinka dostane aj do redakcie. Presne preto sa na tento príchod pripravujeme už dnes a recenziu ti sľubujeme okamžite, ako sa k smartfónu dostaneme.

Snímka obrazovky 2016-03-21 o 20.10.45

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.