Predstavenie prvého, tohtoročného jablkového smartfónu sa už nezadržateľne blíži. Firma by s ním mala prísť na trh niekedy v polovici marca. Najvyšší čas začať riešiť výrobu. DigiTimes dnes uviedol, že sa dodávatelia už pripravujú na začiatok produkcie iPhonu SE 2/9 .

Výroba iPhonu SE 2/ 9 sa už vo veľkom pripravuje a plánuje.

Ako to tak vyzerá, ani koronavírus nezastavil dodávateľov v Číne, ktorí sa už vo veľkom pripravujú na začiatok výroby nového, lacnejšieho iPhonu. Bude ním už dlhšie spomínaný iPhone SE 2/ 9, ktorý v ponuke nahradí aktuálne zastaralú generáciu, iPhone 8. Predpokladaný počet vyrobených kusov je 40 miliónov.

Celú vec ale značne komplikuje rozširujúca sa epidémia. Situácia je naozaj vyhrotená a samotné Apple nepovolilo služobné cesty do Číny, pokiaľ nejde o nič, čo by bolo vyslovene nevyhnutné pre biznis a fungovanie spoločnosti. Tak isto je v krajine uzatvorených relatívne veľa pobočiek Apple Store.

Niektoré fabriky vrátane Foxconnu už ale majú povolenie vyrábať a zamestnanci sa pomaly vracajú do práce. Všade však naďalej panujú prísne bezpečnostné štandardy, ktoré musia všetci dodržiavať, aby sa náhodou nebezpečným ochorením nenakazili.

- Reklama -

Meškanie môže prísť aj pri iPhone 12

DigiTimes tvrdí, že meškanie môže mať dokonca aj iPhone 12/ 12 Pro, ktorý sa zdá byť ešte relatívne ďaleko. Jeho výroba sa mala začať pôvodne júni ale môže sa presunúť o pár týždňov neskôr. Továrne musia relatívne dosť dobiehať a tým pádom budú aj poriadne vyťažené.

iphone SE 2 totallee
Výrobca krytov Totallee možno ukázal dizajn iPhonu SE 2!

Uvidíme, ako napokon celá táto situácia dopadne. Skúšobná výroba iPhonu SE 2/ 9 mala začať ešte začiatkom tohto mesiaca. Nevieme kde, nakoľko v Číne to mohol byť kvôli nariadeniam vlády (zákaz výroby v niektorých továrniach) problém ale informácie pochádzali z dobrý zdrojov. Koncom tohto mesiaca by mala začať produkcia na plné obrátky.

Predstavenie potom očakávame niekedy v polovici marca. iPhone SE 2/ 9 ponúkne 4,7″ LCD displej, dizajn podobný iPhonu 8 (ktorý nahradí), procesor Apple A13 Bionic spolu s 3GB RAM, 64GB interného úložiska a v neposlednom rade cenovku na úrovni 399$. Znie to teda veľmi dobre. Uvidíme, ako to bude celé vyzerať a fungovať. Moc sa na novinku tešíme.

iPhone 2020
5,4″ iPhone 12 mini nahradí iPhone XR. Koľko bude stáť?
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here