Predstavenie prvého, tohtoročného jablkového smartfónu sa už nezadržateľne blíži. Firma by s ním mala prísť na trh niekedy v polovici marca. Najvyšší čas začať riešiť výrobu. DigiTimes dnes uviedol, že sa dodávatelia už pripravujú na začiatok produkcie iPhonu SE 2/9 .

Výroba iPhonu SE 2/ 9 sa už vo veľkom pripravuje a plánuje.

Ako to tak vyzerá, ani koronavírus nezastavil dodávateľov v Číne, ktorí sa už vo veľkom pripravujú na začiatok výroby nového, lacnejšieho iPhonu. Bude ním už dlhšie spomínaný iPhone SE 2/ 9, ktorý v ponuke nahradí aktuálne zastaralú generáciu, iPhone 8. Predpokladaný počet vyrobených kusov je 40 miliónov.

Celú vec ale značne komplikuje rozširujúca sa epidémia. Situácia je naozaj vyhrotená a samotné Apple nepovolilo služobné cesty do Číny, pokiaľ nejde o nič, čo by bolo vyslovene nevyhnutné pre biznis a fungovanie spoločnosti. Tak isto je v krajine uzatvorených relatívne veľa pobočiek Apple Store.

Niektoré fabriky vrátane Foxconnu už ale majú povolenie vyrábať a zamestnanci sa pomaly vracajú do práce. Všade však naďalej panujú prísne bezpečnostné štandardy, ktoré musia všetci dodržiavať, aby sa náhodou nebezpečným ochorením nenakazili.

Meškanie môže prísť aj pri iPhone 12

DigiTimes tvrdí, že meškanie môže mať dokonca aj iPhone 12/ 12 Pro, ktorý sa zdá byť ešte relatívne ďaleko. Jeho výroba sa mala začať pôvodne júni ale môže sa presunúť o pár týždňov neskôr. Továrne musia relatívne dosť dobiehať a tým pádom budú aj poriadne vyťažené.

iphone SE 2 totallee
Výrobca krytov Totallee možno ukázal dizajn iPhonu SE 2!

Uvidíme, ako napokon celá táto situácia dopadne. Skúšobná výroba iPhonu SE 2/ 9 mala začať ešte začiatkom tohto mesiaca. Nevieme kde, nakoľko v Číne to mohol byť kvôli nariadeniam vlády (zákaz výroby v niektorých továrniach) problém ale informácie pochádzali z dobrý zdrojov. Koncom tohto mesiaca by mala začať produkcia na plné obrátky.

Predstavenie potom očakávame niekedy v polovici marca. iPhone SE 2/ 9 ponúkne 4,7″ LCD displej, dizajn podobný iPhonu 8 (ktorý nahradí), procesor Apple A13 Bionic spolu s 3GB RAM, 64GB interného úložiska a v neposlednom rade cenovku na úrovni 399$. Znie to teda veľmi dobre. Uvidíme, ako to bude celé vyzerať a fungovať. Moc sa na novinku tešíme.

iPhone 2020
5,4″ iPhone 12 mini nahradí iPhone XR. Koľko bude stáť?
Prečítajte si tiež  Foť a upravuj v novej aplikácii MuseCam
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.