Blesk je v telefóne veľmi dôležitý. Síce sa nehodí vždy ho použiť, pri fotení dokumentov sa ti určite oplatí ho zapnúť. Negatívne postoje k použitiu blesku sú však na mieste len pri klasických LED bleskoch, ktoré však už v iPhonoch nie sú. A je to dobré!

Prečo je blesk True Tone lepší ako klasický?

Dlhé roky bol v mobilných telefónoch a potom v smartfónoch len klasický LED blesk s bielou diódou. Boli časy, kedy tento blesk stačil, no posledné roky, po rozmachu fotenia so smartfónmi bola zmena na mieste. Ako inak, Apple debutoval s novým typom blesku v iPhone 5S.

Po tomto iPhone, kde boli použité rovno dve diódy nasledovali aj ostatní výrobcovia smartfónov, ktorí tento blesk zakomponovali do svojich produktov a dnes je už štandard. Tieto dve diódy, jedna so studenou a druhá s teplou bielou farbou pri fotení osvetľujú objekt prirodzenejším a teplejším svetlom. Najväčšou výhodou je vernejšie odfotenie tváre, ktorá nevyzerá príliš bielo, až neprirodzene.

Mnohých poteší fakt, že aj novinka od Apple v podobe Retina Flash rozjasňuje displej studenou a aj teplou bielou farbou. Tým pádom, je True Tone blesk aj v Retina Flash a selfie fotky vyzerajú tiež prirodzenejšie. Keďže iPhone 5S, v ktorom bol tento True Tone blesk použitý poprvýkrát bol predstavený v roku 2013, Apple trošku pozmenil dizajn dvojitej diódy. Kým pri iPhone 5S a teraz aj iPhone SE je tvar blesku oválny, v iPhonoch 6, 6 Plus, 6S a 6S Plus je blesk v tvare kruhu, ktorý teda viac pasuje k šošovke a mikrofónu na zadnej strane.

IMG_2955

Prečítajte si tiež  Apple približuje, ako funguje Face ID!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -