iPhone je na trhu v podstate už 9 rokov, zatiaľ mu však chýba veľmi dôležitá zložka. Je to vodotesnosť. Zatiaľ ani jeden jediný iPhone v podstate nedokázal odolať žiadnej kvapaline. Do jeho tela sa dostala vždy veľmi ľahko a často ho úplne zničila. Tento rok sa ale konečne môže blýskať na lepšie časy – Apple zrejme pripravuje vodeodolný iPhone. Prečo chceme, aby bol iPhone 7 vodeodolný? Máme hneď 3 dôvody.

1) Rok 2016

Prvý dôvod je už len ten, že je rok 2016. Čo to znamená? Chceme upozorniť len na to, že pred niekoľkými rokmi navrhnúť telefón do ktorého by sa nedostala voda mohol byť trošku problém. Navyše, všetky tie odolné produkty vyzerali úplne strašne. Boli to škaredé, poväčšine gumené telefóny, ktoré mali svoj veľmi špecifický dizajn. Posledné roky to už ale taký problém nie je. Technológie pokročili a vyrobiť vodeodolný smartfón je dnes úplne bežná vec.

- Reklama -

Keď s tým nemajú problém bežní výrobcovia Andoridov, určite by s tým nemalo mať problém ani Apple, Ide predsa o jednu z najväčších spoločností na svete a jej technológie využívajú milióny či možno miliardy ľudí po celom svete.

iPhone - svetapple.sk

2) Patenty a senzor vlhkosti

Ďalší dôvod prečo by sme sa nového iPhonu mohli dočkať je aj fakt, že Apple v posledných mesiacoch či rokoch zaregistrovalo naozaj veľké množstvo patentov. Veľa z nich malo niečo s odolnosťou proti vode spoločné. Niektoré boli dokonca vytvorené presne za týmto účelom. Sú tu napríklad patenty, ktoré riešia problém s vodou, ostávajúcou v mieste nabíjacieho konektora. Ukazujú, ako by sa mohol telefón tejto vody zbaviť. Potom existujú patenty, ktoré nechránia iPhone pred vodou. Tá sa môže dostať pokojne do zariadenia, ale nepoškodí ho, nakoľko všetko dôležité je bezpečne ochránené.

To je ale pomerne nereálne a my skôr očakávame, že Apple použije klasické patenty na to, aby zabránilo vniknutiu vody do zariadenia. Pekným a hlavne nápadným krokom k tomu, by mohlo byť napríklad aj odstránenie 3,5 mm audio jack konektora na pripojenie slúchadiel. Ďalším dôkazom môže byť aj fakt, že nový iPhone 6S už obsahuje špeciálny senzor vlhkosti. Ten ťa v prípade, že máš vodu v Lightning konektore v operačnom systéme iOS 10 na túto vodu upozorní a vyskočí ti výstraha, aby si telefón nenabíjal kým voda nevytečie, prípadne sa jej nezbavíš.

Takýto senzor vlhkosti bude potrebný aj pri iPhone 7. Hoci nám trošku uniká to, prečo je už v súčasných iPhonoch a je dosť možné, že už minulý rok tu bol pokus o vodeodolnosť. Inžinieri sa ale rozhodli ináč. Dokazuje to napríklad tesnenie medzi hliníkovým šasi a displejom, ktoré klasický iPhone 6 nemá, no pri modeloch 6S ho nájdeme.

iPhone 7 vodeodolný patent - svetapple.sk
iPhone 7 vodeodolný patent – svetapple.sk

3) Ľudia takýto iPhone chcú

Posledný a asi aj najdôležitejší dôvod, prečo by mohol byť ďalší iPhone odolný voči vode je ten, že ľudia takýto iPhone chcú a potrebujú ho. Dopyt po telefónoch, s ktorými človek môže skočiť napríklad do bazéna sa stále zväčšuje a Apple si to veľmi dobre uvedomuje. V spoločnosti tiež vedia, že ak nebudú mať používatelia iPhonu 6/6S dosť dobrý dôvod na to, aby prešli na novší model, jednoducho to neurobia. iPhone 7 nebude zas až tak revolučný, minimálne po stránke dizajnu nie.

Práve vodeodolnosť je vec, ktorá by mohla priniesť veľký záujem a iPhone 7 či iPhone 7 Plus by si tak mohli kúpiť napríklad aj tí, ktorí jeho dizajn dlhodobo odmietajú.

iPhone 7 vodeodolný patent - svetapple.sk
iPhone 7 vodeodolný patent – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.