Je nám asi všetkým jasné, že iPhone nepatrí medzi najlacnejšie produkty na trhu. Práve naopak, jeho cenovka sa pohybuje v najvyšších možných radoch a dovoliť si ho nemôže len tak hocikto. Akonáhle si ho už ale človek kúpi, uvažuje nad tým, či investovať alebo neinvestovať aj do príslušenstva. Náš názor je taký, že sa to oplatí, koľko ale investovať a hlavne do čoho? Pomôžeme ti nájsť kvalitné príslušenstvo pre iPhone.

Koľko investovať

Spočiatku by bolo asi rozumné upresniť si, do čoho sa najviac oplatí investovať a hlavne to, koľko treba do danej veci investovať, aby sme neplatili zbytočne veľa. V prvom rade si treba uvedomiť, že iPhone je produkt, ktorý môže stáť 700-1000€. Je teda veľmi drahý, a preto si zaslúži aj kvalitné príslušenstvo a starostlivosť. Aj keď si človek kúpi veľmi drahé BMW, nechodí do lacného servisu, ale len do toho autorizovaného. No a keď sa zašpiní, nejde s ním „na kefy“ ale do nejakej lepšej umyvárky.

- Reklama -

Zaslúži si starostlivosť, a rovnako tak si ju zaslúži aj tvoj telefón. Presne preto by si nemal objednávať lacné a pofidérne kryty z čínskych stránok, ale len tie najkvalitnejšie, ktoré ho skutočne ochránia. Hovoríme o tom, že ak kúpiš nekvalitný kryt, často svoj účel nesplní a telefón sa rozbije aj vtedy, ak je na ňom kryt nasadený. To isté platí pre fólie, ktoré tu ale asi sú skôr kvôli škrabancom. ako proti rozbitiu dotykového sklíčka. Na ochranu tohto sklíčka používame poväčšine ochranné sklá, ktoré sa lepia práve na jeho povrch a dokážu ho ochrániť podstatne lepšie ako „mäkká“ fólia.

Bohatý výber

Pri iPhone je výber skutočne bohatý. Ponuka je tak neuveriteľne rozsiahla, že si má človek problém vybrať. Dokopy by si ale nemal za príslušenstvo k svojmu smartfónu zaplatiť viac ako 10-15%. Znamená to teda, že by si sa mal pohybovať na úrovni niekde medzi 70-120€ na jedno zariadenie. Samozrejme, nie je to nikde napísané a človek môže zaplatiť pokojne viac alebo menej. Je to len taká orientačná suma pre tých, ktorí nepoznajú ceny a potrebujú si urobiť predstavu o tom, či je dané príslušenstvo drahé alebo je jeho cena ešte v poriadku.

Case - svetapple.sk
Kvalitné príslušenstvo pre iPhone – kryt Polo – svetapple.sk

Výber toho správneho

Cenu, ktorú by si mal dokopy za príslušenstvo zaplatiť teda už poznáme, poďme sa ale pozrieť na to, aké príslušenstvo kupovať. Pri krytoch na iPhone treba kupovať predovšetkým také, ktoré telefón ochránia čo najlepšie. Netreba myslieť len na zadnú stranu ale aj na to, čo sa nachádza vo vnútri krytu a na to, či dokáže tvojho „miláčika“ ochrániť aj z prednej strany.

Niektoré kryty majú totižto spredu istú „rezervu“, ktorá dokáže pri páde na zem ochrániť tvoj displej. Akonáhle totižto telefón spadne na zem, nespadne na dotykovú plochu, ale tá sa nachádza milimeter či možno dva pod hranami krytu. Čo sa týka vnútornej časti krytu, je lepšie, ak je potiahnutý nejakou jemnou látkou. Tá zabráni škrabancom z prípadnej špiny, ktorá z vnútornej strany do krytu ľahko dostane. Hoci sa telefón v kryte nehýbe, sem tam sa stane, že ho nejaký jemný otras dokáže poškodiť. Akonáhle je ale vnútro „vystlané“ jemným semišom, tvoj iPhone bude ako v perinke.

Kvalitné príslušenstvo pre iPhone

Čo sa týka vonkajšej povrchovej úpravy, je už asi len na tebe, čo ti najviac vyhovuje. Je prakticky jedno či je to plast, guma, koža alebo čokoľvek iné. Na svete sú státisíce rôznych krytov a človek si má z čoho vyberať. Kvalitné kryty sa označujú aj certifikátom, takže ak ho predajca ponúka, si na správnej ceste. Lacné kryty sa pohybujú na úrovni 7-19€. Tu ale rátaj s tým, že ich odolnosť je nižšia a rovnako tak menej ochránia aj tvoj telefón, pretože nie sú príliš odolné. Za 20-35€ už kúpiš omnoho kvalitnejšie a často aj krajšie. 35-50€ sú kryty, ktoré sú už pomerne luxusné, a ak ich svojmu iPhonu dopraješ, bude ťa milovať.

Ak ide o fólie či ochranné sklíčka, tu je výber obrovský, ale na druhú stranu, predajcovia sa na nich často snažia zbytočne zarobiť. Viac ako 15€ nemá zmysel za fóliu či sklo zaplatiť, už táto cena je prehnaná. Ak ide o káble, originálny Apple Lightning kábel stojí asi 15€, jeho odolnosť ale nie je nič moc. Káble za 5-10€ úplne postačia. Odporúčame ale vybrať také, ktoré majú nejakú povrchovú úpravu, aby sa ti hneď nepolámali. Akonáhle si kúpiš všetko príslušenstvo a jeho cena je medzi 70-120€ môžeš si sám povedať, že si pre svoj iPhone urobil najviac!

iPhone Case - svetapple.sk
Kvalitné príslušenstvo pre iPhone – kryt Apple – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.