Už dlhé roky prosíme Apple aby predstavilo zariadenie, ktoré bude schopné odolávať vode. Neznamená to ale vode typu, že na telefón naprší, také zariadenia máme už teraz. Myslíme vode, kedy sa iPhone potom, ako s ním skočíš do bazéna úplne nezničí, jednoducho vodotesný iPhone. Zatiaľ sme sa ho ešte nedočkali, ale všetko nasvedčuje tomu, že nový model 7 by už značnú ochranu mohol priniesť.

Prečo by malo Apple predstaviť vodotesný iPhone?

V prvom rade by sme asi začali obrovským množstvom patentov. Apple ich má na mraky, a to hovoríme len o patentoch zameraných čisto na vodotesnosť. Pokiaľ by chcela firma spraviť telefón, ktorý by mal odolať skoku do bazéna, asi by to nemal byť z tohto hľadiska žiaden problém. Patentov navyše za posledné roky pribudlo akosi viac a keď je pri Apple niečo aspoň trošíčku podozrivé, poväčšine sa to chystá.

- Reklama -

Ak teda vo firme dokázali získať za posledné dva roky hneď niekoľko desiatok patentov, zrejme to nebude úplne tak náhoda a naznačuje to to, že Apple skutočne chce predstaviť vodotesný iPhone a hľadá tú správnu možnosť, ako na to. Už dnes totižto máme malú gumičku na modeli 6S, ktorá síce úplne pred vodou neochráni, ale aspoň pred kvapkami z dažďovej vody áno a to nám zatiaľ musí stačiť.

iPhone 6 - svetapple.sk

Koniec koncov, lepšie ako nič, no predsa by sme chceli viac. Celý svet chce prakticky viac a nie je to len otázka posledného roka. Už niekoľko rokov, odkedy začali byť konkurenčné smartfóny plne vodotesné, začali ľudia naliehať na to, aby bol vodotesný aj iPhone. To sa ale stať nemohlo, pretože by mohol stratiť svoj precízny a špecifický dizajn. Predsalen, všetky telefóny, ktoré boli schopné odolávať vode vlastne neboli po dizajnovej stránke úplne najkrajšie.

Dnes je už ale doba celkom inde a vodotesné smartfóny môžu byť aj pekné, čoho dôkazom je aj Samsung Galaxy S7. Znamená to teda, že si pri najbližšom modeli si už Apple môže plne dovoliť vodotesnosť a navyše by to bolo cool lákadlo pre jeho zákazníkov. Smartfón má byť totižto pomerne rovnaký ako iPhone 6S aj po dizajnovej stránke a mohla by tu nastať otázka, prečo by som ho mal vlastne vymeniť. To, že je novinka vodotesná by mohol byť dosť dobrý argument.

iPhone 6 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.