Spoločnosť Apple každým rokom predstavuje nové iPhony. Posledné roky sme si na predstavovanie zvykli v septembri. Hoci ten je ešte pomerne ďaleko, už teraz očakávame, čo by mohol iPhone 7, ktorý bude tiež v tomto období predstavený priniesť resp. nepriniesť. Vieme napríklad, že by mu mal chýbať 3,5mm jack a tiež vieme prečo, má to hneď viacero dôvodov!

Prečo chce Apple odstrániť 3,5mm Jack?

Začneme asi tým najjednoduchším dôvodom a to je fakt, že sa chce posunúť o čosi ďalej v počúvaní hudby. Ako to? Je to vlastne celkom logické, počúvanie hudby cez Jack je síce populárne a rozšírené po celom svete ako štandard, no je pomerne zastaralé. V dnešnej dobe bezdrôtových technológií si jednoducho ľudia nezaslúžia používať káble.

Hoci pravda je minimálne v našom prípade taká, že by sme radšej Jack mali ako nemali, milióny používateľov môžu mať opačný názor a koniec koncov, pokiaľ nám Apple k iPhonu pribalí aj bezdrôtové slúchadlá, tak prečo nie. Apple v prípade iPhonu posunie počúvanie hudby na úplne inú úroveň.

iphone 6 bez jacku - svetapple.sk

Všetko bude jednoduchšie. Ešte sa síce špekuluje nad tým, že by sme mohli následne po odstránení počúvať hudbu cez Lightning konektor, no to by museli prísť s takýmto konektorom práve EarPods a to v prípade Apple nepredpokladáme. Ak teda zmizne jack, budeme s najvyššou pravdepodobnosťou hudbu počúvať cez Bluetooth!

To je ale iba jeden dôvod, prečo by Apple mohlo chcieť odstrániť jack. Druhým dôvodom je totiž dizajn. Apple je chorobne presvedčené, že telefón musí byť čo najtenší a dizajn musí byť dokonalý. iPhone 7 by mal priniesť to, čo prináša 6-tka, no bez nedostatkov ako napríklad plastové pásiky či vystupujúca šošovka fotoaparátu. Máme sa teda v tomto smere na čo tešiť.

iPhone 7 koncept - svetapple.sk

Tešiť sa ale môžeme aj z ďalšieho faktu, a to z veľkosti displeja. Podla informácií by spoločnosť mohla využiť buď väčší displej alebo menšie telo, jednoducho by sa mohol zmeniť pomer. Na iPhone 6 a 6 Plus je príliš veľa zbytočného nevyužiteľného miesta, ktoré by 7-mička mohla využiť lepšie (na displej).

V tomto prípade ale padne za obeť práve Jack, ktorý všetci máme tak radi. Mnohí tak neprídu len o hudbu cez EarPods či iné slúchadlá ale aj o hudbu v aute, ktoré jednoducho ešte Bluetooth nepodporuje. Na všetko však existuje riešenie a tak nechajme Apple rozhodnúť a uvidíme, ako to dopadne.

iPhone 8 - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here