karty sú rozhodené, uvidíme ako to bude vyzerať na začiatku predaja nových iPhonov. Hovoríme samozrejme o modeloch 8, ktoré by sme mohli vidieť aj na Slovensku už koncom septembra/začiatkom októbra. Absolútny vrchol ponuky, iPhone X uvidíme žiaľ až 3. novembra a to tiež nie na našom území. Sem sa dostane až niekedy v priebehu mesiaca. Určite sa pýtaš ako je to možné, my máme odpovede!

Náročná výroba

Najväčšia novinka je paradoxne najväčším problémom nového iPhonu. Apple podľa údajov, ktoré sa dostali na svetlo sveta ešte tesne pred včerajšou konferenciou dokáže zmontovať len zhruba 10 000 modelov iPhonu X denne. Hlavný dôvod pri tom nie sú nedostatočné výrobné kapacity na montáž tohto zariadenia ale nedostatočné výrobné kapacity na výrobu najväčšej novinky, 5,8″ OLED displeja, ktorý dodáva spoločnosť Samsung. Firma proste nestíha, vyrobiť tak veľké množstvo displejov v tak krátkom čase údajne nie je v súčasnosti možné a tak sa musíme uspokojiť s jeden a pol mesačným čakaním na novinku z Cupertina.

- Reklama -

Okrem iného je tu ešte jeden fakt a to je ten, že Apple potrebuje vzbudiť väčší záujem aj o model 8, ktorý bol predstavený ešte skôr ako iPhone X. Aj v tomto zariadení je poriadne veľa noviniek a vzhľadom na cenu a jej porovnanie voči modelu X je takmer isté, že väčšina tých, ktorí chceli nový iPhone pôjdu práve do modelu 8. Apple teda nevýhodu s výrobou zmenilo na výhodu s predajom. Ako si na tom ty? Počkáš na novinku alebo si kúpiš rovno iPhone 8? 🙂

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone x

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here