Na trhu s tabletmi dnes nájdete rôzne zariadenia, ktoré vám môžu dávať ekonomický zmysel. Ak by ste však hľadali to najlepšie riešenie v pomere cena / výkon / protihodnota od spoločnosti Apple, určite by ste si mali zaobstarať iPad Air s procesorom M1. Jedným z dôvodov je aj fakt, že ho teraz získate vo vysokej zľave.

Tento tablet s extrémnym výkonom má k dispozícii moderný dizajn a veľký 10,9″ LCD displej s vysokým QHD rozlíšením (2360 x 1640 px). Vďaka tomu ho môžete využívať na zábavu, ako hranie hier a sledovanie filmov v lietadle, ale aj na prácu, pokiaľ na ňu vyslovene nepotrebujete MacBook. Niekedy je lepšie vziať si Apple Pencil 2. generácie a všetko si napísať do poznámok ručne.

iPad Air s procesorom M1 sa po predstavení predával za 769 €, čo je poriadna „pálka“. Po kliknutí na tento odkaz ho však zoženiete už od 665 €, vďaka čomu ušetríte krásnych 100 €. Tie môžete zúžitkovať iným spôsobom. Taktiež platí, že iPad Air majú v zľavách aj priamo autorizovaní predajcovia spoločnosti Apple. Stačí si teda vybrať spoločnosť, ktorá vám najviac vyhovuje.

Zdroj: Trusted Reviews

Výkon zariadenia je kapitolou samou o sebe. Apple jednoducho vzalo procesor pôvodne určený pre počítače a vložilo ho do tabletu strednej triedy. Čip M1 už síce nie je novinkou, no keďže má až 8-jadrové CPU a tiež 8-jadrové GPU a 16-jadrový Neural Engine, určite sa nezapotí ani pri náročnejších procesoch. Tablet má navyše až 8 GB RAM a tak ho môžete využiť napríklad na renderovanie zostrihaného videa. Poradí si s nimi neuveriteľne hladko.

iPad Air má špičkový hardvér aj výdrž batérie. Takto ho môžete používať

Zdroj: YouTube / Dave2D / Marques Brownlee (úprava redakcie)

Pokiaľ vás zaujíma ďalšia výbava tohto tabletu, nájdete tu napríklad 12 Mpx zadný fotoaparát, ktorý má clonu f/1.8 a dokáže natáčať až 4K video pri 60 fps. To dnes mnoho konkurentov nezvláda. Rovnako sa môžete tešiť na výkonnú prednú kameru s podporou technológie Center Stage a rozlíšením 12 Mpx + clonou f/2.4. Je to ideálny spoločník na Face Time hovory alebo napríklad na MS Teams.

iPad Air má aj obrovský, až 7 600 mAh akumulátor, vďaka čomu ho môžete používať približne 10 hodín v jednom kuse. Samozrejme, vybíjanie silno záleží na tom, čo budete so svojim tabletom robiť. Ak však v akumulátore zostane málo energie, môžete využiť rýchle 20 W nabíjanie prostredníctvom USB-C.

Vďaka podpore klávesníc a TrackPadu si môžete zo svojho iPadu Air urobiť alternatívny počítač, ktorý sa vám bude skvele brať napríklad na dovolenku. V lietadle si záhrate hry a keď budete potrebovať odpísať na e-maily niekde na hoteli, jednoducho použijete klávesnicu. Je to extrémne univerzálny produkt, s ktorým sa zabavia deti aj dospelí.

Prečítajte si tiež  Apple TV a starý televízor. Takto vyzerá technológia v podaní retro.

Rovnako si s ním vďaka výkonným kamerám môžete urobiť nejakú tu fotku, alebo natočiť krátke video napríklad z firemného eventu, ktoré následne zavesíte na sociálne siete. Možnosti sú prakticky neobmedzené.

iPad mini je menšia a lacnejšia alternatíva 

iPad mini 6. generácie
Zdroj: YouTube: Jimmy Tries World / Noah Herman (úprava redakcie)

Pre tých, ktorým sa zdá 10,9″ uhlopriečka ako príliš veľká je tu pripravená menšia alternatíva v podobe iPadu mini 6. generácie. Toto zariadenie síce neponúka procesor M1, no je v ňom aspoň procesor A15 Bionic, ktorý dnes nájdeme napríklad aj v základnom iPhone 14. Určite sa teda nemôže sťažovať na nedostatok výkonu.

Tento tablet je oveľa spratnejší, pretože má iba 8,3″ uhlopriečku. Na druhej strane, displej je dostatočne veľký na to, aby ste si užili všetky druhy obsahov a hlavne pohodlne zahrali hry. Aj preto si niektorí zákazníci kupujú iPad mini, ako alternatívu ku prenosnej hernej konzole. Okrem iného vie krásne fotiť, natáčať 4K video pri 60 FPS a samozrejme ponúka aj skvelú výdrž batérie.

Jeho cena je nižšia, než za koľko sa predáva iPad Air 5. generácie s procesorom M1. Neočakávajte však žiadne zázraky. iPad mini 6. generácie sa štandardne predáva za 649 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho kúpite v zľave len za 569 € priamo u autorizovaného predajcu spoločnosti Apple. Úspora na úrovni 80 € teda v tomto prípade určite bude stáť za to.

iPad mini
Zdroj: YouTube / Noah Herman / Craig’s Tech Talk

Rovnako, ako pri väčšom 10,9″ modeli, aj v tomto prípade získate produkt na prácu, zábavu ale aj sledovanie filmov, videí či seriálov. Navyše iPad mini sa bude lepšie ovládať aj vašim deťom, pre jeho prívetivejšie rozmery a nižšiu váhu. Ktorý tablet si napokon vyberiete?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -