iPhone je produkt, ktorý je extrémne úspešný, ale to je aj jeho hlavným problémom, pretože sa automaticky stáva terčom všetkých možných používateľov po celom svete, ktorí vlastnia konkurenčný Andorid a často sa nám vysmievajú, aj keď vôbec netušia, prečo ten iPhone vlastne kupujeme. Myslia si, že skupina vlastniaca iPhone je vlastne len skupina obyčajných “oviec”, ale to vôbec nie je pravda. Tu je skutočný dôvod, prečo je to tak dobrý telefón!

Prečo kupujeme ten drahý iPhone?

“Drahý jak hovädo”, to povie asi väčšina majiteľov konkurenčného Andoridu. Nezabúdajme ale na to, že high-end smartfóny od konkurenčných značiek nie sú o nič lacnejšie, a práve to je skutočná konkurencia pre iPhone. Je to ale v podstate neúčinný argument. Ak vlastníš iPhone, automaticky si vo veľa prípadoch označovaný za ovcu, používajúcu drahú “trendy” vychytávku, len preto, lebo ju používajú všetci. Ja osobne som majiteľom iPhonu 7 rokov. Môj vôbec prvý bol model 3GS a odvtedy som vlastnil každú generáciu. Viem teda objektívne zhodnotiť všetko, čo sa tohto telefónu týka.

- Reklama -

V prvom rade by som napísal, že telefón má hlavnú výhodu v tom, že má dokonalý operačný systém. Áno, pravdou je, že je uzavretý. Veľa ľudí si myslí, že je to len kvôli bezpečnosti, aby Apple určovalo, čo presne v našich telefónoch bude a zároveň aby si presadzovalo vyslovene svoj softvér vo svojich zariadeniach. To bola ale politika Applu vždy. A hlavne nebolo to preto, aby si presadzovalo svoj softvér. Skôr aby softvér nepoškodilo nič “zvonku”. Presne preto je taký rýchly a spoľahlivý a nech si myslí kto chce čo chce, Android sa s tým nemôže ani len porovnávať.

iPhone - svetapple.sk

Mal som možnosť pár dní vlastniť Samsung Galaxy S7, zariadenie to bolo skvelé. Ovládanie bolo intuitívne, ale našlo sa niekoľko nedostatkov, síce len malých, ktoré ale dokázali majiteľa iPhonu už zo zvyku na kvalitný softvér totálne vytočiť. iPhone má tiež svoje chyby. Miliarda predaných zariadení si vyslúžila svoju daň práve na softvéri. A nejde tu len o naše reči. Ide aj o skutočné čísla. Pokiaľ sa pozrieme na percento poruchovosti, zistíme, že Android je úplne niekde inde, ako také Apple. Podľa veľmi presných štatistík spoločnosti Blancco Technology Group.

Andorid má 44%, čo sa poruchovosti týka. Je to dosť nepríjemné. No čo také Apple? To má o 19% menej, konkrétne teda 25%. Netvrdíme, že by toto číslo nemohlo byť ešte menšie, ale vôbec nie je zlé! Najzaujímavejšie je na tom dokonca to, že v rebríčku poruchovosti v najhoršom svetle figuruje práve konkurenčný Samsung. Napríklad Smausng Galaxy S6 je najporuchovejší Samsung vôbec, Galaxy S7 má tiež svoje problémy a to najmä s nabíjaním.

Andorid - svetapple.sk

V podstate je to to celé takto. Ak si kúpiš iPhone, zaručene ho môžeš používať minimálne 2-3 roky bez toho, aby si s ním mal výžnejšie problémy. Náročnejšie aktualizácie už pri štvrtom roku ukazujú, že iPhony celkom nezvládajú moderné systémy, ale stále bežia minimálne tak dobre, ako konkurenčné Androidy zhruba po dvoch rokoch. Tie začínajú mať svoje prvé problémy už po roku, maximálne po dvoch. Neskôr sa už zariadenie nedá používať, pretože zastaralý Android sa začne veľmi zasekávať a nie je to jednoducho príliš príjemné.

Navyše, iPhony si celkom držia cenu, kdežto Androidom klesá omnoho rýchlejšie. Apple je špička na trhu a dokáže jeden produkt predávať pokojne aj 5 rokov, čoho príkladom je iPhone 5, tento krát už vo verzií SE. Je to aj o nádhernom a nadčasovom dizajne. Ľudia ho milujú a tiež milujú to, že iPhone proste funguje. Nechceme tu samozrejme konkurenčnú platformu úplne zhodiť. Aj oni majú dobré zariadenia a sú ľudia, ktorým skrátka vyhovujú viac. Proti tomu určite nikto z používateľov iPhonu nič nemá. Problém je ale v tom, že majitelia Andoridov väčšinou bez faktov útočia a to je chyba.

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

  1. Najlepsie je to ,ze sme za rovnakych svetelnych podmienok fotili Ja na S8 a velky uznavac applu na svojom Iphone X a potom vyplakaval ze nastav mi to nech aj mne to tak dobre foti. Co tam chcel nastavovat neviem. Ja mam vzdy automaticky rezim. Tie jeho fotky boli naozaj bieda sam som sa divil ze novsi telefon a cena cez 1000 eur nepresvedcili . Ale ovce kupuju dalej len aby im vedla gebule svietilo strieborne jablcko ked zdvihnu mobil k uchu.

  2. Veľmi dobrý článok ale najhoršie je to že ľudia ktorí v živote nemali iPhone ho chcú kritizovať,mám iPhone už dosť dlhu dobu pred tím som mal Android a k Androidu by som sa už v živote nevrátil.

  3. Vidim že veš o mobiloch p**u. Iphone nehatujem preto, ze je drahy. Vertu za 9500€ je drahy. Na iphone ma aj posledny cigan. Ved aj tak ho seci maju na pausal abo z bazaru 16 gb verziu..Android je dokonca rychlejši ako iphone pozri si testy. Čo si za dementa že tvrdiš ze sa nechyta? V testoch systemu Oneplus 3t alebo s8 rozmrda iphone 7 na mraky… Appky ktore su rovnake otvara rychlejšie android… Appky ktore nesu rovnake a maju polovicu nastaveni ako na androide otvoti rychlejšie iphone. Ide len o to ktore appky daš do testu. Mne osobne android nikdy nesekol. Ani sa nereštartoval. Nevem čo maš ty za skusenosti ale typujem že si mal v rukach tak coolpad za 100€ alebo si proste len magor čo sa nevyzna a tak ti sekal. Android je neobmädzeny system.. takže je len taky dobry ako jeho majtel. Keby si vedel o smartfonoch aspon polovicu toho čo ja, nikdy by ti adroid nesekol a šlapal na 200% samozrejme treba vediet čo kupuješ. Nie skurvene lenovo alebo coolpad za 100€ ale Oneplus ktory je najrychlejši smartfon na svete.

    • Si strašný frajer a veľmi rád urážaš Ľudí ale zabúdaš na to, že mna nezaujíma nejaké ladenie, ja potrebujem kúpiť funkčný telefón. Som skrátka spotrebiteľ. iPhone je v tomto najlepší. Testoval som niekoľko mesiacov Galaxy S8 a spokojný som s plynulosťou systému nebol ani náhodou. Používal som zhruba to isté, čo na iPhone. Zabudol si spomenúť aký rýchly majú napríklad render tebou uvedené smartfóny. Prilož prosím aj nejaké videá ako dôkaz…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here