Ako dlhoročný používateľ 3,5″ a neskôr 4″ iPhonu viem presne o čom hovorím, nakoľko poseldné tri generácie tohto jablkového zariadenia vlastním výhradne ako verzie Plus, teda s gigantickým 5,5″ displejom. Ja sám som bol v minulosti zástanca toho, že displeje majú byť menšie a telefón musí dobre sedieť v ruke. S odstupom času ale vidím, že to nie je až také dôležité. Toto sú tri dôvody, prečo ľudia kupujú viac 5,5″ iPhony 7 Plus ako ich menšie 4,7″ verzie.

1) Displej

Prvý dôvod, ktorým by som začal je samozrejme displej. Ten je väčší a na väčšom sa môže zobraziť viac. Navyše, ak je človek napríklad starší a má zhoršený zrak, väčšia uhlopriečka mu vyhovuje viacej. 5,5″ je naozaj slušné číslo a zobrazíš tu obrovské množstvo vecí. Nie je to ale všetko. Nejde len o uhlopriečku, ale aj o rozlíšenie.

- Reklama -

Kým menší iPhone ponúka v podstate len HD, väčší má už Full HD a nedorovná sa to tým, že tento displej je väčší. Ak sa bližšie pozrieš na iPhone 7 a iPhone 7 Plus, zistíš, že na menšom modeli sú naozaj viditeľné pixely, kdežto na väčšom nemáš šancu. Je to tým, že hustota pixelov pri menšom iPhone je len 326ppi, zatiaľ čo pri tom väčšom 401ppi. Presne preto ho ľudia radšej používajú, nehovoriac o tom, že väčší displej je dnes trendom.

Displej - svetapple.sk

2) Baterka

Väčší displej, väčšie telo, väčšia baterka a s ňou logicky aj väčšia výdrž. Áno, telefón má možno väčšiu spotrebu, 5,5″ si jednoznačne pýta viac ako 4,7″, ale ten rozdiel 0,8″ je naozaj len minimálny a na batériu má minimálny vplyv. Keď sa ale pozrieme na jej kapacitu, iPhone 7 Plus má až o tretinu viac “šťavy” ako jeho menší braček, model 7. Presne preto ti vydrží dlhšie a tieto čísla udáva aj samotné Apple. Ako naschval to má ale vplyv aj na nabíjanie. To trvá na iPhone 7 Plus o čosi dlhšie ako na iPhone 7. Na to sa ale našťastie dá veľmi rýchlo zvyknúť.

Baterka - svetapple.sk

3) Fotoaparát

Tretí fakt, pre ktorý ľudia kupujú nové 5,5″ iPhony radšej ako tie menšie je aj fotoaparát. Apple síce predošlú “exkluzívnu” optickú stabilizáciu videa z iPhonu 6S Plus pridalo aj do menšieho modelu iPhone 7, ale ten väčší už disponuje niečím lepším, a to dvojitou šošovkou fotoaparátu. Vďaka tomu môže mať napríklad optický zoom či režim fotenia portrétov (ktorý funguje ale zväčša na tej softvérovej báze).

Tak či onak je to vec, ktorú ľudia milujú a pre ktorú sa idú roztrhať. Fotoaparáty na iPhone sú extrémne obľúbené, a tak sa nemusíme čudovať, že práve kvôli nim sú si ľudia ochotní priplatiť za ešte dražší iPhone 7 Plus.

Toto sú hlavné tri dôvody, prečo je telefón tak obľúbený a prečo si ho ľudia majú dôvod kúpiť. Samozrejme, aj keď trošku paradoxne, môžeme uviesť aj spomínanú cenu. Tá je oproti 7-mičke len o málo vyššia, a tak ľudia ešte stovečku prihodia a majú zariadenie s celkom iným vybavením! A čo ty, máš Pluskový iPhone?

Camera - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here