Možno by vás to ani nenapadlo, no s vydaním operačných systémov iOS 16 a watchOS 9 spoločnosť Apple predstavila nové funkcie prístupnosti, medzi ktoré spadá aj možnosť ovládať iPhone pomocou Apple Watch (a naopak).

Obe funkcie sú navrhnuté tak, aby boli Apple Watch a iPhone prístupnejšie ľuďom s telesným a pohybovým postihnutím. Môžu však byť užitočné aj vtedy, ak je napríklad obrazovka iPhonu prasknutá alebo nereaguje, prípadne je zariadenie jednoducho mimo dosahu. Využiť ich teda môže každý používateľ, ktorý ich potrebuje.

Nasledujúce kroky vám ukážu, ako ovládať iPhone pomocou hodiniek Apple Watch. Nezabudnite, že hodinky musia byť spárované s iPhonom, ktorý chcete ovládať, a na oboch zariadeniach musí byť nainštalovaný najnovší systém watchOS 9 a iOS 16. V opačnom prípade vám nebude tento trik fungovať.

Návod: Ako ovládať iPhone pomocou Apple Watch

  • Na hodinkách Apple Watch otvorte aplikáciu Nastavenia.
  • Prejdite nadol a ťuknite na položku Prístupnosť.
  • Vyberte položku Ovládanie blízkych zariadení.
  • Zo zoznamu vyberte svoj iPhone (alebo iPad).

Po pripojení sa zobrazí séria ovládacích tlačidiel, ktoré umožňujú vykonávať rôzne akcie na iPhone, ako napríklad prejsť na domovskú obrazovku, otvoriť prepínač aplikácií, otvoriť centrum oznámení, otvoriť ovládacie centrum či aktivovať hlasového asistenta Siri. Ťuknutím na tlačidlo „Viac“ získate aj ovládacie prvky prehrávania médií.

Apple Watch ovládanie
Zdroj: 9to5mac

Všimnite si, že ak je funkcia VoiceOver zapnutá na hodinkách Apple Watch a ovládate blízke zariadenie, funkcia VoiceOver bude zapnutá aj na tomto zariadení a gestá VoiceOver, ktoré používate na hodinkách Apple Watch, sa vykonajú na tomto zariadení.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Rýchle nabíjanie a jeho vplyv na životnosť batérie: Naozaj ju ničí alebo je to len mýtus?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here