Dookola omielaná a hejtovaná aktualizácia iOS 11 má pochopiteľne svoje problémy a tieto problémy sú veľmi vážne. Apple ale proti nim už bojuje vo veľkom. Vydal 3 aktualizácia v 3 týždňovom rozmedzí a je teoreticky možné, že takto časté aplikácie budú pokračovať až do vydania iOS 11.1. Mnohí sa nás ale pýtajú prečo je iOS 11 pomalší na ich staršom iPhone 5S či 6 aj keď sme v článku tvrdili, že Apple ho umelo nespomaľuje

Staré iPhony a iOS

Hoci sa všade uvádza, že so spomaľovaním je to iba mýtus, reálne pocity z používania môžu hovoriť niečo iné a to je v poriadku. iOS 11 môže byť citeľne pomalší na modeloch 5S či 6 a určite by sme sa tomu nemali čudovať. Nejde však o to, že tento systém by mal v sebe skryté niečo, čo by telefóny umelo spomaľovalo aby donútilo používateľov kúpiť si nový iPhone. Ide skôr o to, že tento systém skrátka nie je pre tieto zariadenia vyvinutý. Ak tvoj iPhone 6 a iPhone 6 Plus zrazu začal sekať, žiaľ náročný iOS už nezvláda. iPhone 6 má napríklad len 1GB operačnej pamäte RAM, čo sa teda môže podpísať pod kadejaký výsledok, nakoľko iOS 11 je vyvíjaný na iPhone 7 a iPhone 8 s 2-3GB RAM.

- Reklama -

To ale nie je všetko. Rovnako tak procesor v starších zariadeniach už nie je to čo býval a po 3-4 rokoch potrebuje obmenu za novší model. Nejde tu teda o to, že by Apple vyslovene nútilo zákazníkov vymeniť iPhone pomocou skrytých „kazítiek“ v systéme. Apple ale vyvíjal systém na novších modeloch a tie staršie sa tomu musia žiaľ prispôsobiť. V tomto prípade je ale žiaľ pravda, že veľa problémov majú aj stariše modely, čo vôbec na Apple nevrhá dobré svetlo. Uvidíme ako sa to celé vyrieši!

iPhone SE - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.