Táto téma rozvírila vodu už niekoľko krát a milióny používateľov starších iPhonov sú presvedčení o tom, že Apple ide proti nim v tomto smere preto, aby si mohli zakúpiť novšie modely a aby spoločnosť ešte viac profitovala. Tu je odpoveď na všetky teórie. Je to test benchmark iPhonu 5S, ktorý porovnáva iOS 9 – iOS 10 – iOS 11. Výsledok nikoho neprekvapil!

Výsledok testu

Môžeš si myslieť prakticky čokoľvek ale výsledok tohto testu je úplne objektívny a ukazuje realitu. Nepotrebujeme sa Applu zastávať v každom smere ale v tomto smere stojíme určite na strane jablkovej spoločnosti. Ako môžeš vidieť na grafe, výkon zariadenia sa vo veľmi malých rozdieloch neustále pohyboval hore – dole. Tak isto je to aj pri iOS 11. Percentuálne pri ňom stratil iPhone 5S nejaké percento ale nič výrazné, čo by bolo v tak veľkej miere cítiť na používaní. Napríklad v septembri 2016 bol nameraný v podstate rovnaký výkon.

- Reklama -

Určite to teda nie je tým, že iPhony sú spomaľované priamo Applom. Je to skrátka tým, že iPhone 5S je už poriadne staré zariadenie a s novým softvérom môže mať nejaké tie problémy. Navyše je to tiež o tom, že telefóny možno boli počas testu používané, mali nainštalované iné aplikácie či iné množstvo fotiek/videí. Aj to môže výkon zariadenia určitým spôsobom obmedzovať. Ako sme už ale uviedli vyššie, hlavný problém je predovšetkým v tom, že iPhone 5S bol predstavený ešte v roku 2013 a dnes, v roku 2017 už skrátka nie je aktuálny a plnohodnotný model, ktorý by sa mohol postaviť najnovším Apple zariadeniam ako je iPhone 8, iPhone 8 Plus či iPhone X. Natoľko asi všetko.

iPhone - svetapple.sk

iPhone - svetapple.sk

iPhone - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.