Dni ubiehajú ako voda a my sa už dva týždne môžeme kochať z toho, čo nám Apple predstavilo ešte 12. septembra na Keynote. Bol to iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, Apple TV4K či Apple Watch 3 s LTE. Všetky sú super a my môžeme povedať, že sa Apple posunulo zase napred. Tento rok máme ale pocit, že to bolo o čosi výraznejšie ako po minulé roky. Malo by to tak vyzerať vždy!

Nuda

Možno snami nebudete na 100% súhlasiť ale pokiaľ sa na to celé pozrieme komplexnejšie, oproti tomuto roku boli posledné roky tak trošku nudné a stereotypné. Vždy prišiel nový iPhone, ktorý bol o čosi vylepšený oproti tomu starému, prípadne nejaký ten nový iPad. Apple skrátka len aktualizovalo už existujúce produkty a nás to proste nebavilo tak ako v minulosti. Tento rok to ale vyzerá ináč. Apple predstavilo poriadnu dávku nových produktov, medzi ktoré patria napríklad aj podstatne vylepšené iPady, úplne nová paleta MacBookov (aj keď to sú ešte zásluhy minulého roka), čoskoro príde na trh extrémne silný iMac Pro či Homepod.

- Reklama -

Ďalej sme tu mali nové Apple Watch 3 s LTE, tu síce neprišla výraznejšia zmena, avšak prišla veľká novinka a to tá, že na jedno číslo nám budú chodiť hovory či už na Apple Watch alebo na iPhone. Hodinky nemajú ani fyzickú SIM kartu. Apple TV4K nás až tak neprekvapila ale je dobré, že ju Apple vylepšilo. Dôvodom je fakt, že 4K mohla podporovať už predošlá generácia ale Apple si to nechalo na lepšiu príležitosť.

Softvér

Nesmieme zabudnúť ale ani na fantastický ArKit, ktorý otvoril cestu rozšírenej realite a jej použitia v prípade iOS zariadení. Rovnako tak sa po technologickej stránke podaril aj operačný systém iOS 11, ktorý priniesol množstvo užitočných funkcií a riešení. Podstatné vylepšenie zaznamenal aj MacOS High Sierra.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone x

Nové iPhony 8 a revolúcia v podobe X

Najdôležitejší produkt je ale stále iPhone. Práve ten tvorí väčšinu predajov spoločnosti a ten tvorí aj väčšinu ziskov spoločnosti. Apple urobilo veľký krok minimálne v tom, že predstavilo plnohodnotnú generáciu iPhone 8 a iPhonu 8 Plus, ktorá prináša veľa vylepšení a hlavne nový dizajn, na ktorý sme čakali už poriadne dlho. Vieme, že sú tvarovo takmer identické s predošlou generáciou ale použité materiály či farebné prevedenia sa už trochu líšia. To je veľmi dôležité.

Napokon tu ale prišil model X, ktorý je ešte o generáciu popredu pred iPhonom 8 a iPhonom 8 Plus. Je to taká predzvesť toho, čo si budeme môcť v budúcnosti od spoločnosti kúpiť. Navyše je to revolúcia budúcnosti, ktorú máme už teraz na dosah. Má nový dizajn ale aj dôležité technológie, ktoré ovplyvnia to ako budeme v budúcnosti používať smartfóny.

12. septembra sa pravdepodobne odohrala posledná tohtoročná konferencia. To je trochu škoda, avšak produktov sme dostali počas roku 2017 habadej a môžeme ich hodnotiť len a len kladne aj keď pravda, že nejaké drobné chyby sa tu objavili. Dúfajme, že aj rok 2018 bude Apple taký kvalitný a dočkáme sa napríklad modelu SE 2. generácie, nových iPhonov, ktoré budú odvodené od modelu X ale prinesú aj Pluskovú verziu a tiež nových produktov, o ktorých zatiaľ nemáme ani poňatia (žeby okuliare na rozšírenú realitu?). Nechajme sa prekvapiť!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone x

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.