Pokiaľ máš iOS 11, je viac ako pravdepodobné, že si sa už stretol s problémom, kedy sa ti telefón vybil o čosi rýchlejšie, ako pred tým, so systémom iOS 10. Je to pravda, dokonca je to dokázané a rozdiel sa ukazuje byť až priepastný. Existuje teda nejaká možnosť, ako si výdrž batérie, aspoň trošku predĺžiť? Predstav si, že áno, avšak ani v tomto prípade netreba očakávať extrémne kladné výsledky!

iOS 11 všetko resetoval

Možno to samo o sebe môžeme označiť za menšiu chybu, avšak po tom, ako si prešiel zo starej dobrej verzie iOS 10 na novú, iOS 11 sa všetky predošlé nastavenia vymazali. Čo to znamená? Pokiaľ si napríklad pred tým používal len niektoré aplikácie cez mobilné dáta, zrazu ich pravdepodobne môžeš používať všetky (aj tie, ktoré si mal pred tým v nastaveniach vypnuté). Nejde však len o mobilné dáta, ktoré sú častým míňačom energie. Aplikácie, totižto môžu pracovať aj na pozadí. Nehovoríme teraz o aktualizácií ako takej ale o aktualizácií dát v danej appke.

- Reklama -

Nastavenie nájdeš vo Všeobecné > Aktualizácie na pozadí > vyberieš, ktoré chceš

Vyberaj len aplikácie, ktoré vôbec nepotrebuješ. Samozrejme, že nemusíš povypínať úplne všetky avšak pokiaľ ich vypneš čo najviac, o to väčší je predpoklad, že ti baterka v telefóne vydrží dlhšie. Netvrdíme, že sa výdrž zhoršila kvôli tomuto nastaveniu, to vôbec nie. Mohla sa ale zhoršiť aj kvôli tomu a akonáhle vykonáš patričné „opatrenia“ v tomto smere, mohla by sa ti výdrž prinavrátiť aspoň čiastočne. Je to výhoda aspoň do tej doby, kým si Apple nedá vlastný operačný systém dokopy. Postupne už na tom pracuje ale trvá to príliš dlho!

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.