Každý rok to je ten istý kolotoč točiaci sa okolo únikov a otázok, čo Apple predstaví a čo odloží o rok neskôr. Tento rok sme sa tomu, ako obvykle, samozrejme nevyhli a dizajn iPhonu 8 odhalili už pred niekoľkými mesiacmi, čo je pri Apple klasické obdobie. Nikdy si ale človek nemôže byť úplne istý, či je všetko pravdivé, predsalen žiaden zdroj nie je dostatočne dôveryhodný a veľa krát môže zavádzať. Čo však môže byť ešte viac dôveryhodnejšie, ako keď ním informáciu o samotnom iPhone podá samotné Apple?

Predná strana a displej

Áno, Apple prejde počas tohto roka na technológiu OLED, čo nám potvrdilo množstvo ľudí z priemyslu, kde sa tieto OLED displeje vyrábajú. Dokonca spoločnosť plánuje nemalé investície práve do výrobných hál, vďaka ktorým bude dodávateľ schopný vyrobiť dostatočný počet displejov pre iPhone 8. Displej bude veľký, jeho uhlopriečka by sa mala pohybovať okolo 5,5″-5,8″ a nebude taký, ako ho poznáme dnes.

- Reklama -

Mal by sa rozprestierať od okraja k okraju s výnimkou hornej strany, kde sa bude nachádzať kamera a senzory. Na bokoch displeja potom nebudú takmer žiadne rámčeky, aj keď nejaký „milimetrík“ tu predsalen očakávame. Dizajn sklíčka by mal byť samozrejme zaoblený tak, ako na modeloch 6, 6S a 7. Displej ale zaoblený nebude, Apple zatiaľ nebude kráčať v stopách svojho najväčšieho súpera, Samsungu, ktorý už dnes ponúka celú paletu takýchto zariadení.

iPhone - svetapple.sk

No a ako vieme, že to tak naozaj bude? Prezradilo nám to dnes samotné Apple a predtým množstvo únikov, ktoré hovorili o rozmeroch, technológií či dizajne a spracovaní. Určite sa ale sám seba pýtaš, ako niečo takéto mohlo prezradiť Apple a odpoveď je zase celkom jednoduchá.

Nebolo to totiž vedome. Išlo o informácie, ktoré boli „dobre“ ukryté v kóde HomePodu. Vývojári Steve Troughton-Smith a Guilherme Rambo našli dôležitu informáciu, respektíve obrázok, ktorý poukazuje na nejaké zariadenie. Jeho silueta však nepatrí ani iPhonu 6 a ani iPhonu 7. Displej totižto vyzerá presne tak ako ten, ktorý sme mali možnosť vidieť skoro na všetkých doterajších únikoch. Znamená to teda, že nám Apple nechcene prezradilo dizajn iPhonu 8?

V podstate áno. Pri takom veľkom množstve informácií, ktoré sme už mali by bola príliš veľká náhoda, aby sa niekto pomýlil a dal do kódu HomePodu vektorový obrázok, ktorý by vlastne nepatril žiadnemu súčasnému produktu.

Všetko je totižto vo fáze príprav a HomePod je tiež pripravený až na iPhone 8. Ten, ako už teraz na 100% vieme, prinesie displej na celej prednej strane. Otázne je ale to, ako využije získaný priestor na spodnej strane, kde sa doteraz nachádzal Home Button a pomerne rozmerné okraje. Dúfajme, že rozumne.

OBJAVENÝ VEKTOR - SVETAPPLE.SK

iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.