Používatelia po celom svete už netrpezlivo očakávajú nové iPhony, ktorých sa ale dočkajú až niekedy v septembri. Medzitým vznikajú ich vízie a predpovede, ako by mohol ten ďalší iPhone vyzerať. Táto je síce trošku sci-fi ale posunula by fotenie s týmto zariadením jednoznačne na celkom inú úroveň, čo povieš?

iPhone XE

Michael Muleba prišiel s návrhom iPhonu s názvom XE, ktorý by mal byť nástupcom (alebo len prídavným modelom) tohtoročných modelov. Podľa jeho názoru by sa malo Apple vybrať po stránke lepšieho fotoaparátu a v jeho koncepte posúva hranice na úplne inú úroveň. V tele tohto konceptu sa totižto nachádza zabudovaný objektív fotoaparátu DSLR, ktorý by mal ešte viacej zvýšiť kvalitu snímkov.

- Reklama -

Niečo podobné sme naposledy videli pri pokusoch od Samsungu s modelom K Zoom či pri Nokii Lumia 1020. Oba telefóny priniesli obrovský objektív na zadnej strane, oba mali vysoký počet megapixelov a ani jeden nezažil taký predajný úspech, ako by sa možno očakávalo.

Autor tohto konceptu sa ale nezameral len na vyššiu kvalitu snímkov, ktoré by mal byť iPhone schopný vyhotoviť. Vystupujúci a pomerne nepraktický objektív totižto zakomponoval do tenučkého tela zariadenia, ktorého súčasťou by mala byť ale napríklad aj väčšia baterka, teda väčšia celková výdrž a omnoho viacej farebných variantov. Objektív je ale skutočn obrovský a nie sme celkom presvedčený, či by sa nosil dobre po vreckách. Pri pohľade na celkovú hrúbku zariadenia predpokladáme, že ani to fotenie nebude práve zážitok. Vezmime si do úvahy už len fakt, že tak veľký (a ťažký) objektív bude mať stále tendenciu ťahať celé tenučké zariadenia smerom dole. Tak či onak, ako vízia je to zaujímavé, čo povieš?

Objektív by mal vyčnievať smerom do priestoru - svetapple.sk
Objektív by mal vyčnievať smerom do priestoru – svetapple.sk
Dizajn je jednoduchý ale dosť nepraktický - svetapple.sk
Dizajn je jednoduchý ale dosť nepraktický – svetapple.sk
iPhone XE by chcel autor vidieť vo viacerých farbách - svetapple.sk
iPhone XE by chcel autor vidieť vo viacerých farbách – svetapple.sk
Telo tohto produktu by malo byť tenšie - svetapple.sk
Telo tohto produktu by malo byť tenšie – svetapple.sk
Celkovo by to však vôbec nemuselo vyzerať zle - svetapple.sk
Celkovo by to však vôbec nemuselo vyzerať zle – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here