Pokiaľ máte radi šialené a naozaj netradičné testy odolnosti, ste na tom správnom mieste. TechRax si pre vás pripravil video, ktoré pravdepodobne na internete nemá obdoby. Zobral iPhone a sodík a hodil ich do uzatvoreného kýbla s trochou vody. Rekciou bol silný výbuch. Ako dopadlo zariadenie?

Prežije iPhone výbuch pri kontakte sodíka s vodou?

Len nedávno sme vám ukázali video, kde bol iPhone 11 priamo v „epicentre“ výbuchu veľkého množstva čierneho prášku. Dnes sa môžete pozrieť na veľmi podobný test, kedy TechRax vyskúšal pomocou explózie zničiť iPhone 11 Pro. Ako hovorí nadpis, do špeciálne upravenej nádoby pridal trochu vody a vhodil do nej iPhone s kúskom sodíka. Celé to uzavrel druhou nádobou, takže vznikol uzavretý priestor. Prakticky po pár sekundách sme sa dočkali aj poriadne silnej explózie, pri ktorej nechýbal ani oheň.

Prežije iPhone výbuch pri kontakte sodíka s vodou?
Prežije iPhone výbuch pri kontakte sodíka s vodou?

Kýbel, ktorým bola nádoba uzavretá vyletel do niekoľkometrovej výšky čo krásne demonštrovalo silu. iPhone ostal po celý čas na svojom mieste a všetko zvnútra zdokumentoval. No a ako to dopadlo? Sami sme boli veľmi prekvapení. Zariadeniu od jablkovej spoločnosti sa prakticky vôbec nič nestalo. Očakávali sme, že by mohlo pri takomto výbuchu aspoň prasknúť sklo na prednej alebo zadnej strane.

Konštrukcia je však evidentne pevná. Zariadenie bolo samozrejme aj plne funkčné a tak isto fungovala dotyková plocha. Netvrdíme, že vám tento test ukazuje reálnu situáciu. Pravdepodobne vám nikdy nespadne kúsok sodíka do kýbla s vodou, v ktorom je iPhone. Na druhej strane to ale ukazuje odolnosť súčasných zariadení. Aj keď sa dajú rozbiť, je to ťažšie ako kedysi. Skvelá práca Apple!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.