iPhone by mal byť podľa Apple veľmi odolný v generácii 11 a 11 Pro. Minimálne tak to spoločnosť tvrdila pri predstavení a v prezentačných videách. Čo sa ale stane, keď ho vystavíme extrémnym podmienkam? Takto to dopadlo, keď dal známy youtuber iPhone 11 do krabice, ktorá bola plná pušného prachu. Explózia dopadla nečakane dobre…

iPhone 11 vs. pušný prach.

Keď ste si prečítali nadpis, pravdepodobne ste si predstavili zariadenie, ktoré po výbuchu leží na viacerých miestach záhrady zničené na márne kúsky. Položiť iPhone do stredu takého veľkého množstva pušného prachu (ako na fotke) jednoducho pôsobí, ako by sme ho odkázali na priamu smrť. Niekedy je však príliš skoro na predčasné závery. Presvedčil nás výsledok a hlavne koniec videa.

iPhone 11 vs. pušný prach. Neuveríte ako to dopadlo.
iPhone 11 vs. pušný prach. Neuveríte ako to dopadlo.

Aby sme začali pekne poporiadku, samotný výbuch vyzeral naozaj dosť silno. TechRax všetko natáčal na iPhone 11 Pro, ktorý bol blízko krabice a po výbuchu hlásil prehrievanie. Ako však dopadol iPhone 11 vo vnútri? Vôbec nič sa nestalo.

Telefón bol taktiež prehriaty a samozrejme „obalený“ v zhorenom pušnom prachu. Na displeji a ani na zadnej časti sa neobjavila žiadna pavučina či „vlasová“ prasklina. Jednoducho nič. Samozrejme, po niečom takomto nebolo možné ani jedno zariadenie okamžite používať. Museli vychladnúť. Po tom, ako ich TechRax dôkladne vyčistil, nebolo vidieť žiaden náznak poškodenia, ktorý by vznikol kvôli silnému výbuchu.

Čo teda môžeme povedať na záver? Samozrejme niečo takéto neskúšajte doma. Váš iPhone sa do podobnej situácie asi nikdy nedostane. Pekne to ale preverilo jeho odolnosť aj spôsobom, ktorý nie je úplne tradičný.

Prečítajte si tiež  14" MacBook Pro podporuje rýchle nabíjanie aj cez Thunderbolt . 16" palcová verzia však nie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.