iPhone SE je dôkaz toho, že technológia môže mať vizuál pokojne aj 4-5 rokov starý, no pokiaľ je dobrý, nikomu to nevadí, naopak, ľudia to vedia oceniť. V skratke išlo o to zakomponovať iPhone 6S do tela iPhonu 5S (pôvodne iPhonu 5), ktorý vyšiel ešte v roku 2012. Ak rátame s tým, že sa bude predávať aj na budúci rok, bude 6 rokov, čo Apple používa jeden dizajn. Otázne je ale to, či sa vôbec dočkáme jeho druhej generácie. Zatiaľ to tak nevyzerá!

Apple s ním zrejme neráta

Nenaznačujú nám to iba rôzne dohady z úzadia spoločnosti ale aj priamo analytici, ktorí tvrdia, že Apple chcelo predstaviť model SE s displejom na celej prednej strane, avšak od svojich pôvodných plánov neskôr upustilo a zameralo sa na model s 5,8″ a 6,4″ displejom.

- Reklama -

Tento displej mal mať vraj uhlopriečku 5″ a mal byť samozrejme vybavený technológiou OLED (pravdepodobne od Samsungu). Je ale otázne, ako by sa vlastne predával a či by používatelia nemali až moc možností na výber. iPhone SE 2. generácie by bol logicky najlacnejší avšak ponúkal by prakticky to, čo jeho väčší a drahší bračekovia. Výsledkom by boli len menšie zisky pre Apple a to sa firme neoplatí. Nehovoríme, že predstavenie prvého modelu SE bola chyba ale ten prišiel tak trošku odveci, pol roka po predstavení nových iPhonov, kedy ich už všetci mali doma. Je ale veľmi nepravdepodobné, že by sa niečo takéto zopakovalo, kvôli nízkym výrobným kapacitám, ktoré má zatiaľ Apple k dispozícií. Navyše, pokiaľ by sa niečo takéto chystalo, už by sme to zrejme vďaka únikom vedeli.

iPhone SE teda dosť možno dožije svoju púť „lacného“ iPhonu a poberie sa na odchod. Jeho miesto asi neostane nahradené druhou generáciou ale kto vie, možno časom príde menší model, ktorý ponúkne zase veľa noviniek. Nie sme si ale istí, či sa bude volať SE!

iPhone SE - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.