Hoci si to možno ani neuvedomujeme, iPhone si môžeme kúpiť až v 4 rôznych farebných kombináciách, čo vytvára pomerne veľký výber. Všetko to začalo čiernou a zo zadu svetlou hliníkovou farbou. Dnes tu máme zlatú, zlato-ružovú, vesmírnu šedú a taktiež striebornú. Apple ale svoje farby časom obmieňa a presne toho by sme sa mali dočkať už čoskoro. Prísť by ma čierny iPhone 7.

Farby

Apple donedávna ponúkalo prakticky len dve farebné varianty. Bola to buď biela alebo neskôr strieborná, no a potom čierna, ktorú nahradila vesmírne šedá. Práve čierna je asi najpopulárnejšia vôbec, ľudia čiernu milujú a rovnako tak milujú aj čierny iPhone. Musíme síce povedať, že za nás nám asi najviac sedí Space Gray, no ako sa ukazuje, čoskoro možno aj o túto variantu, ktorú priniesol ešte v roku 2013 iPhone 5S prídeme a nahradí ju Space Black, prípadne iba Black.

- Reklama -

Sú to asi len dva týždne dozadu, čo sme ťa informovali o tom, že Apple ukončí výrobu a predaj práve spomínanej Space Gray varianty. Nahradiť ju mala tmavo modrá farba. Tento únik bol síce zaujímavý, no neverili sme mu ani my sami. Jednoducho sa nám nezdalo, že by šla firma s nahryznutým jablkom v logu až do takého rizika. Nahradiť najpredávanejšiu farbu iným odtieňom úplne inej farby je jednoducho nebezpečné a veľmi negatívne by sa to mohlo ukázať aj na predajoch. Dnešná spáva nás ale celkom potešila.

Čierny iPhone 7

Ako tvrdia najnovšie úniky, Apple nepripravuje tmavomodrý iPhone, ale čisto čierny iPhone. Nehovoríme tu o Space Gray ani o žiadnej sivej variante, ale o vyslovene čiernej verzií, ktorá tu bola naposledy po predstavení iPhonu 5 v roku 2012. Áno, čítaš správne, už sú to skoro presne 4 roky od čias, kedy bolo možné kúpiť iPhone s označením “Black”. Ten čas ale letí rýchlo čo? Každopádne dnes sa dozvedáme opäť o predstavení čierneho iPhonu a ako sa ukazuje, ľudia sa na novinku naozaj tešia.

Keď prišla vesmírne šedá, ľudia boli pomerne dosť proti a nová farebná kombinácia, ktorá striedala mierne šedý hliník a z prednej strany čierny displej nesadla každému. Museli sme si na to menšiu chvíľu zvykať. Po pár rokoch ju už ale asi každý jeden majiteľ prijal a nemá nič proti.

Objavuje sa správa o tom, že by ju opäť mohla nahradiť stará dobrá verzia Black, a začína to byť zaujímavejšie. Prečo? Takýto iPhone už síce v ponuke nie je, no akonáhle sa opäť objaví, nik nebude váhať. Práve Black alebo Space Black verzia by mala nahradiť súčasnú a veľmi populárnu farbu Space Gray.

Ostatné farby by mali zostať presne tak, ako sú. Apple ponúkne zlatú či ružovo zlatú, čo sú farby určené predovšetkým pre klientelu nežnejšieho pohlavia, aj keď pravda, že veľa takýchto zariadení vlastnia aj muži. Potom tu bude verzia Silver a zrejme aj verzia Black. Pri výbere to bude teda opäť veľmi ťažké, ale to samozrejme vôbec nevadí. Ak Apple splní požiadavky zákazníkov, iPhone 7 či iPhone 7 Plus bude zaručene predajným hitom. No a keďže je tento produkt predajným hitom posledných 9 rokov, asi by bolo na mieste, keby to týmto smerom pokračovalo ďalej. A čo ty, chceš čierny iPhone?

Čierny iPhone 7 - svetapple.sk
Čierny iPhone 7 – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here