Príde tento rok aj iPhone 7S/7S Plus?

0

Veľa ľudí sa nás denne v komentároch pýta na to, či sa tento rok dočkáme aj nových iPhonov 7S a 7S Plus alebo príde model 8, ktorý nahradí všetky? Samozrejme chceme veci uviesť na pravú mieru, a tak sme sa to rozhodli formou kratučkého článku ujasniť. Tento rok bude totižto ešte veľmi pestrý a bohatý na zariadenia a my sa máme skutočne na čo tešiť, veď uvidíš sám!

iPhone 7S a 7S Plus

Začneme hneď z ostra, a to s témou zariadenia, ktoré nie je stále celkom isté. Apple predstavuje iPhony každé dva roky. Prvý model je vždy „prelomový“, no a ten druhý, vylepšený, nosí prívlastok „S“. Šepká sa už dlhšiu dobu, že tento rok sa to ale celé zmení.

Apple nebude predstavovať ako svoj vrcholný model iPhone 7S a 7S Plus, ale práve iPhone 8 (ktorý bude pravdepodobne niesť iný názov ako napríklad „iPhone Anniversary či iPhone Edition“). To však neznamená, že sa „S“-kových modelov nedočkáme.

Podľa doterajších informácií by sme sa ich totižto skutočne mali dočkať. Apple ich predstaví po boku vrcholného modelu ako doplnenie výroby a náhradu za súčasnej „sedmičky“. Telefóny budú v mnohom takmer rovnaké. Dočkať by sa ale mali napríklad technológie bezdrôtového a rýchlejšieho nabíjania či lepšieho fotoaparátu.

Nové funkcie, ktoré sú menované ale dozaista nie sú všetky a časom sa zoznam rozrastie. Hlavný dôvod prečo tak chce Apple učiniť je fakt, že iPhone 7S a 7S Plus, pekne podrží cenu a vďaka tomu bude môcť byť iPhone 8 ešte drahší.

V Apple sú veľmi prešpekulovaní a majú to vymyslené ozaj dokonalo. Ak teda pôjde všetko podľa plánu, v septembri sa dočkáme celkom troch nových iPhonov, čo znie už celkom zaujímavo. O to zaujímavejšie je, že Apple pôjde aj do „S“-kovej verzie sedmičky, ktorá vychádza už z 3 roky starého iPhonu 6. Inými slovami, takmer rovnaký dizajn ostane na trhu štvrtým rokom a štvrtým rokom bude upgradovaný.

Odpovede na otázky ohľadom iPhonu 7S a 7S Plus sú teda jasné. Nových modelov 7S a 7S Plus sa skutočne dočkáme. Zatiaľ ale žiaľ celkom nevieme, čo presne ponúknu a kedy presne prídu. Všetko sa dozvieme buď v najbližších mesiacoch alebo potom na Keynote. Do tej doby nám neostáva nič iné, ako čakať.

iPhone - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk