Veľa ľudí sa nás denne v komentároch pýta na to, či sa tento rok dočkáme aj nových iPhonov 7S a 7S Plus alebo príde model 8, ktorý nahradí všetky? Samozrejme chceme veci uviesť na pravú mieru, a tak sme sa to rozhodli formou kratučkého článku ujasniť. Tento rok bude totižto ešte veľmi pestrý a bohatý na zariadenia a my sa máme skutočne na čo tešiť, veď uvidíš sám!

iPhone 7S a 7S Plus

Začneme hneď z ostra, a to s témou zariadenia, ktoré nie je stále celkom isté. Apple predstavuje iPhony každé dva roky. Prvý model je vždy “prelomový”, no a ten druhý, vylepšený, nosí prívlastok “S”. Šepká sa už dlhšiu dobu, že tento rok sa to ale celé zmení.

- Reklama -

Apple nebude predstavovať ako svoj vrcholný model iPhone 7S a 7S Plus, ale práve iPhone 8 (ktorý bude pravdepodobne niesť iný názov ako napríklad “iPhone Anniversary či iPhone Edition”). To však neznamená, že sa “S”-kových modelov nedočkáme.

Podľa doterajších informácií by sme sa ich totižto skutočne mali dočkať. Apple ich predstaví po boku vrcholného modelu ako doplnenie výroby a náhradu za súčasnej “sedmičky”. Telefóny budú v mnohom takmer rovnaké. Dočkať by sa ale mali napríklad technológie bezdrôtového a rýchlejšieho nabíjania či lepšieho fotoaparátu.

Nové funkcie, ktoré sú menované ale dozaista nie sú všetky a časom sa zoznam rozrastie. Hlavný dôvod prečo tak chce Apple učiniť je fakt, že iPhone 7S a 7S Plus, pekne podrží cenu a vďaka tomu bude môcť byť iPhone 8 ešte drahší.

V Apple sú veľmi prešpekulovaní a majú to vymyslené ozaj dokonalo. Ak teda pôjde všetko podľa plánu, v septembri sa dočkáme celkom troch nových iPhonov, čo znie už celkom zaujímavo. O to zaujímavejšie je, že Apple pôjde aj do “S”-kovej verzie sedmičky, ktorá vychádza už z 3 roky starého iPhonu 6. Inými slovami, takmer rovnaký dizajn ostane na trhu štvrtým rokom a štvrtým rokom bude upgradovaný.

Odpovede na otázky ohľadom iPhonu 7S a 7S Plus sú teda jasné. Nových modelov 7S a 7S Plus sa skutočne dočkáme. Zatiaľ ale žiaľ celkom nevieme, čo presne ponúknu a kedy presne prídu. Všetko sa dozvieme buď v najbližších mesiacoch alebo potom na Keynote. Do tej doby nám neostáva nič iné, ako čakať.

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here