Prednedávnom sme ti priniesli info o tom, že Apple prinesie Dark Mode do operačného systému iOS 10 v bete iOS 10.3, ktorá tu mala byť pred dvoma týždňami. Ako ale iste vieš, nestalo sa tak, Apple síce vydalo aktualizáciu bety iOS 10.2.1, ale na druhú verziu akosi ešte neprišiel čas. Kedy teda príde? Predpoveď hovorí o budúcom týždni.

Kedy príde ten Dark Mode?

Dark Mode alebo možno “Theatre Mode”, bude mód ktorý bude vedieť stmaviť displej natoľko, aby ho bolo možné používať aj v tmavých priestoroch. Nepôjde len o nižší jas, ale napríklad o použitie bielej v aplikáciach, ktorú by mala nahradiť čierna či tmavo sivá. Proste vec, ktorú ocení asi každý. Tento mód budeme spúštať automaticky priamo z kontrolného panelu (to je ten, čo sa vysúva zdola) a mal by mať ikonku pop-cornu. Otázneje ale to, kedy sa ho vlastne dočkáme. Možno poznáme odpoveď.

- Reklama -

Minulý utorok/stredu mala prísť aktualizácia iOS 10.3 v prvej beta verzií. To sa ale nestalo. Ak niekto sleduje Apple, určite vie, že aktualizácie beta prichádzajú každé 2 týždne buď v utorok alebo v stredu. Namiesto 10.3, sme sa dočkali len beta verzie iOS 10.2.1. Tá okrem vylepšenia niektorých bugov a problémov nepriniesla dokopy vôbec nič nové. Otázne teda zostáva, kedy už príde nová aktualizácia? Nechceme zbytočne zavádzať, no vychádza nám to na budúci týždeň. Táto informácia síce nie je záväzná a vychádza len z nášho súkromného odhadu, ale všetko si pekne odôvodnime.

Dark Mode - svetapple.sk

V prvom rade aktualizácia neprišla tento týždeň a keď Apple prináša aktualizáciu beta každé 2 týždne, znamená to, že by sme sa jej mali dočkať niekedy počas budúceho utorka či stredy. To je fakt, ale pokojne môže prísť aj beta 2 verzie iOS 10.2.1. Ak sa ale nad tým logicky zamyslíme, iOS 10.2 bola už pomerne dávno vydaná aktualizácia a samotné beta testovanie bude nejaký ten mesiac trvať. Predstavenie beta verzie s Dark Mode je teda určite na spadnutie, pretože Apple nepustia ani samotné aktualizácie, ktoré by mali výjsť v určitom období, aby boli stále atraktívne a aby si ich stiahlo čo najviac ľudí.

Minulý rok sme sa dočkali aktualizácie 9.3, 21. marca 2016. Pred aktualizáciou prišlo niekoľko beta verzií. Znamená to teda, že ak chce Apple predstaviť verziu 10.3 počas tohto marca, musí prísť aj prvá beta. Samozrejme sa môže stať, že si Apple nechá dostatok času a predstaví ju až o 3 týždne, veď uvidíme, dúfajme ale, že nás poteší skôr! 🙂

DarkMode - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here