Určite ste zachytili informáciu, že z dôvodu opätovného rozšírenia covidu musia fabriky znova čeliť opatreniam a zatváraniu. Inak to nedopadlo ani pre giganta z Cupertina, ktorý zareagoval na situáciu rušením objednávok. Zásoby iPhonov zostávajú obmedzené a preto Apple údajne znižuje objednávky iPhonu 14 až o 3 milióny kusov.

Prečítajte si tiež  iPhone Pro Max končí. Budúci rok ho nahradí tento model. Poznáme prvé podrobnosti

Nedostatok iPhonu 14 Pro a to, ako výrobu ovplyvňuje súčasná výluka mnohé výrobné linky viedlo spoločnosť Apple k zrušeniu svojich plánov na viac objednávok. Apple síce oficiálne nekomentovalo dostupnosť ani dopyt po nižších modeloch iPhone 14 a iPhone 14 Plus, no podľa analytikov sa dvojica zariadení nepredáva vôbec dobre.

Podľa agentúry Bloomberg sa Apple rozhodlo objednať 87 miliónov týchto modelov v porovnaní s predchádzajúcim očakávaným cieľom 90 miliónov. Hoci ide o zníženie o tri milióny iPhonov, predstavuje to menej ako 4% zníženie objednávok.

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe a iPhone 14 v modrej farbe vedľa seba (porovnanie)
Zdroj: Apple Insider

Podľa doterajších zistení je za poklesom predaja dvoch modelov nižšej triedy výrazný kvalitatívny odklon od verzií Pro a Pro Max. Momentálna situácia v Číne sa podpíše ako na produkcii prémiových modelov, tak aj na ostatných zariadeniach. Zatiaľ však nie je jasné, dokedy bude situácia trvať a či sa stabilizuje v najbližších týždňoch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -