Nové iPhony sa začali predávať ešte len včera, no my sme sa už mali možnosť stretnúť s novým iPhonom 6 Plus na vlastnej koži. Naše prvé dojmy z tohto “phabletu”, ktorý Jablková spoločnosť predstavila len 9.septembra sa vám pokúsime opísať v tomto článku. Poďme teda na to!

Veľkosť tela

Prvá vec, ktorú si určite všetci predstavíte, keď počujete iPhone 6 Plus, sú jednoznačne rozmery zariadenia. Má totiž výrazne väčšie telo ako súčasný iPhone 5S, čo znamená, že sa bude aj horšie držať v jednej ruke. Apple však problém s veľkým telom vyriešil skvele pomocou zaoblených rohov a telefón sa v ruke drží naozaj pohodlne. Tu však ešte odporúčame dokúpiť si kryt, lebo jeho väčšie telo má tendenciu vykĺznuť z ruky a tým pádom sa vám môže zariadenie rozbiť. Pokiaľ máte väčšie prsty, dokonca sa dá (to už menej pohodlne) ovládať aj jednou rukou. Pokiaľ vám však takýto štýl používania dotykového displeja nevyhovuje, stále je tu One-Handed mode.

iphone6plus003_verge_super_wide
iPhone 6 Plus je svojimi rozmermi už naozaj veľký kus smartfónu! – svetapple.sk

Displej

Jednou z hlavných nesporných výhod nového iPhonu 6 Plus je jednoznačne displej. Ten na rozdiel od svojho menšieho bračeka ponúka rozlíšenie až Full HD a tým hustotu pixelov 401 ppi. Rozdiel oproti 4,7″ verzii neuvidíte na prvý pohľad. Pokiaľ však zariadenia položíte vedľa seba, všimnete si jemného “riadkovania” na šestke. Jednou zo zvláštností nového iPhonu je displej, ktorý je po rohoch jemne zaoblený. Nevieme, ako sa to Jablkovej spoločnosti podarilo, ale niekedy máte pri hraní hier konečne pocit ako by ste boli ich súčasťou. Neviem to presne popísať, no jednoducho pôsobia omnoho menej staticky, ako na iPhone 5S.

0x600 (2)
Displej je vynikajúci! – svetapple.sk

Fotoaparát

Čo sa týka fotoaparátu, tak si nevšimnete nijaké výrazne rozdiely oproti tomu z iPhonu 5S. Nám sa počas naozaj krátkeho testu zdalo, že fotografie, vytvorené počas horších svetelných podmienok, sú o na tom o čosi lepšie. Taktiež farby či zaostrovanie. To, že Apple ponúkol úplne nový čip určite zohralo svoju rolu!

Bx3kehdCEAA2TR2
Fotoaparát fotí skvele! – svetapple.sk

Kamera

Druhá vec, na ktorú sa zvyknú ľudia pýtať, je natáčanie videa pomocou optickej stabilizácie videa. Určite je to poznať, video je na prvý pohľad omnoho menej roztrasené ako na iPhone 5S. Pokiaľ však natočíte rovnaké video na iPhone 6 Plus a na iPhone 6, rozdiel spoznáte len veľmi ťažko (iPhone 6 ponúka “len” digitálnu stabilizáciu videa). Hlavnou nevýhodou pri natáčaní je pri 6 Plus jeho hmotnosť. Pokiaľ totiž chcete natáčať video a chcete, aby bolo čo najlepšie stabilizované, musíte použiť obe ruky a nie len jednu, ako ste boli pravdepodobne zvyknutí!  Ďalšou novinkou je aj Super Slow-Motion, čo znamená, že spomalené zábery z iPhonu 5S budú môcť byť ešte spomalenejšie. iPhone 6/6 Plus ponúka až 240 FPS. Kamera je teda lepšia ako tá posledná!

iphone6plus006_verge_super_wide
Natáčanie videa má tiež nový rozmer! – svetapple.sk

Rýchlosť

Pokiaľ ste používali alebo ešte stále používate iPhone 5S, rýchlosť nového iPhonu vás pravdepodobne neohúri. To, že je rýchlejší zistíte až vtedy, keď zariadenia položíte vedľa seba. Voľným okom to jednoducho nerozpoznáte. Pokiaľ ste však majiteľmi staršieho iPhonu 5 či 4S, tak to už pocítite a myslíme si, že vás rýchlosť naozaj poteší!

the-iphone-6-plus-lets-you-use-the-home-screen-in-landscape-mode
iPhone 6/6 plus je len patrne rýchlejší než jeho predchodca! – svetapple.sk

To je zatiaľ všetko. Nový iPhone je podľa nás lepší naozaj v každom smere. Bližšie info samozrejme prinesieme v rozsiahlej recenzií, kedy budeme mať k dispozícií vlastný iPhone 6!

lead-iphone6plus
iPhone 6 Plus je skvelou kombináciu iPhonu 6 a iPadu mini! – svetapple.sk
Nie sme autormi fotografií použitých v článku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.