Foxconn bojuje s problémami, ktoré vznikajú pri výrobe iPhonu X. Podľa všetkého je produkcia stále veľmi pomalá a iPhone X bude do konca roka veľmi nedostatkovým tovarom. Dnešná správa hovorí o tom, že Apple zaslalo prvú várku zariadení do Holandska a do Spojených Arabských Emirátov. Spolu s tým však bolo prezradené aj číslo, koľko kusov zariadenia to asi tak bolo a to je trošku strašidelné!

Úboho málo

To si asi povieš aj ty, po tom, ako zistíš, koľko bolo zaslaných iPhonov X do sveta. Podľa spoločnosti Xinhuanet, ktorá so správami prišla Foxconn zaslal do Holandska a Spojených Arabských Emirátov len 46 500 iPhonov X! Čítaš dobre. Je to vyslovene málo a ponuku to možno nezasíti ani v jednom väčšom meste, nie to ešte v celej Európe či Ázií. Na druhú stranu sa ale stále nemusíme predčasne obávať. Predsa len Apple zatiaľ zapĺňa skladové zásoby a každý deň môže prísť násobne viac týchto zariadení! Netvrdíme, že iPhonov bude zo začiatku produkcie dosť (to určite nebude) ale nejaký ten kus by sa teoreticky mohol dostať aj ku nám.

- Reklama -

Samotný Foxconn tvrdí, že správy o problémoch s výrobou sú úplne pravdivé a najväčší problém spôsobuje práve najnovšia funkcia Face ID, ktorá je jednou z tých kľúčových noviniek, pre ktoré by sme si mali iPhone X kúpiť. Podľa správ Apple donedávna vyrábalo asi len 100 000 kusov iPhonu X týždenne avšak prednedávnom sa podarilo kapacity navýšiť na 400 000 kusov. To stále nie je dosť ale je to o čosi lepšie. Analytici preto počítajú, že do konca roka by sa malo predať približne 36 miliónov zariadení. Stále to však neukojí obrovský dopyt. Ako o nedostatku sa hovorilo už pri čísle 40 miliónov do konca roka. Uvidíme, teda, ako sa Applu bude dariť s predajmi a so samotnou výrobou. Niečo nám ale hovorí, že tento model bude super-úspešný a to aj začiatkom budúceho roka.

iPhone X - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.