Zatiaľ čo mnohí majitelia iOS zariadení používajú na surfovanie po webe Safari, prehliadač Google Chrome je pripravený na synchronizáciu medzi platformami a ponúka aj ďalšie zaujímavé funkcie.

Aktualizácia, ktorá sa objavila v posledných dňoch však spôsobuje používateľom Google Chrome v operačnom systéme iOS problémy. Aplikácia môže v ich dôsledku úplne zamrznúť a stáva sa nepoužiteľná.

Za posledných 24 hodín na to upozornilo obrovské množstvo ľudí na fórach spoločnosti Google a Reddite. Taktiež potvrdili, že reštartovanie alebo preinštalovanie aplikácie nepomáha, a že problém sa vyskytuje na všetkých generáciách iPhonu.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Problematická verzia Google Chrome 97 si zrejme nerozumie s iOS 15.3

Zdá sa však, že na vine nie je Apple a jeho operačný systém ale priamo vývojári Google Chrome. Akonáhle bola totiž apka vylepšená na verziu 97 (do App Store sa dostala pred troma dňami), ľudia začali mať problémy.

Celé to súvisí aj s operačným systémom iOS 15.3, nakoľko viacero ľudí potvrdilo, že ak majú v zariadení iOS 15.2 a Google Chrome 97, s ničím podobným sa nestretli. Naše redakčné testovanie to potvrdzuje.

Akonáhle aplikácia zamrzne, ľudia už nemôžu prechádzať webové stránky a ani sa nedostanú do nastavení. Chyba „zmrazí“ všetky funkcie v priebehu niekoľkých sekúnd a potom musí človek Google Chrome úplne vypnúť.

Prečítajte si tiež  Prečo hodil Steve Jobs prototyp iPodu do akvária? Tento príbeh vás pobaví

S najväčšou pravdepodobnosťou si teda táto chyba bude vyžadovať zásah spoločnosti Google. Dovtedy radšej používajte Safari, s ktorým budete určite dočasne spokojní. Predpokladáme, že vývojári zareagujú pomerne rýchlo…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -