Prvý dôkaz o iPhone X Plus?

0

Apple minulý rok predstavilo iPhone X, teda zariadenie, ktoré malo spôsobiť revolúciu medzi jablkovými smartfónmi. S odstupom času môžeme potvrdiť, že sa to podarilo a model X je jedným z najpokrokovejších iPhonov, aký sme kedy mali možnosť dostať. Zmena prišla v displeji na celej prednej strane. Ten je väčší ako na iPhone 8 Plus. Neni to však finálna veľkosť. Tento rok dostaneme až 6,5″ iPhone X!

Obrovský iPhone X Plus

Neviem teda ako ty ale ja osobne, na iPhone X cením najmä jeho rozmery. Spája obrovský displej z iPhonu 6/6S/7/8 Plus do tela menšieho zariadenia a robí to naozaj elegantným a sofistikovaným spôsobom. iPhone X mi teda nezavadzia vo vrecku a keď potrebujem dostanem neskutočne kvalitný a obrovský obraz. Výsledok skrátka stojí za to a sám by som bol možno povedal, že predstavovať model Plus aj pre iPhone X je úplný nezmysel. Nie je to ale celkom pravda.

Treba sa totiž pozrieť na konkurenciu, ktorá má aj väčšie displeje. Práve po tých je obrovský záujem najmä v Ázii, ktorá počas posledných rokov tvorí veľmi dôležitý trh aj pre samotné Apple. Veď koniec koncov, práve Ázia sa veľkým spôsobom pripísala na tom, že nejaký iPhone vo verzií „Plus“ vôbec existuje. Dopyt tu bol po väčších displejoch vždy a pravdepodobne len tak skoro neskoční. Novinka by mala teda priniesť obrovský 6,5″ displej na celej prednej strane s výrezom pre biometrické senzory Touch ID tak ako to má súčasná verzia (výrez by mohol byť trošku menší). Taktiež by mala byť vyzbrojená technológiou OLED a obrovským rozlíšením.

Pred niekoľkými dňami sa na internete objavil údajný dôkaz o tom, že toto zariadenie skutočne príde. Je to fotka digitalizéra, ktorý určite nepatrí iPhonu X s 5,8″ displejom. Údajne fotografia pochádza zo spoločnosti LG, kde prebieha skúšobná výroba OLED displejov pre iPhone X. Na spodnej strane fotografie môžeme vidieť číselné označenie presne tak ako to robí Apple. Podľa kódu je vraj možné vyčítať, že daný komponent nepochádza z tohto roka. Vyrobený mal byť údajne ešte v novembri roku 2017.

Toto by mal byť údajný digitalizér iPhonu X Plus - svetapple.sk

Toto by mal byť údajný digitalizér iPhonu X Plus – svetapple.sk

Nie je to ale jediný únik, ktorý prišiel z tejto firmy vo forme fotografie. Na obrázku číslo 2. máme možnosť vidieť niekoľko už zostavených displejov naukladaných v polystyrénovej ochrane. Tu ale treba poznamenať, že sa len veľmi ťažko hodnotí či náhodou nejde o displeje pre menší iPhone X. Predsa len na fotke nevidíme nič s čím by sme ich veľkosť mohli vedieť porovnať.

Na druhú stranu ale únik digitalizéra pôsobí pomerne dôveryhodne. Už len preto, lebo na jeho spodnej strane nájdem reálny flex kábel. Ten je veľmi podobný ako v iPhone X. Ostáva nám už len veriť. Na druhú stranu. MIng-Chi Kuo sám predpovedal, že Apple predstaví iPhone X Plus. Prečo by to teda nemohla byť realita?

Údajné displeje iPhonu X Plus, patriť mu ale nemusia - svetapple.sk

Údajné displeje iPhonu X Plus, patriť mu ale nemusia – svetapple.sk

Zdroj: TheVerge.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk