Rendery 3 nových iPhonov

0
Rendery 3 nových iPhonov

Len pred niekoľkými hodinami, sme vám vďaka magazínu BGR, mohli predstaviť dizajn iPhonu 9, ktorý bude tvoriť najlacnejší model v ponuke na rok 2018. Dnes vám predstavujeme to, ako bude vyzerať po boku nových modelov, ktoré prídu spolu s ním. Rendery taktiež pochádzajú práve od BGR. Tak čo, ktorý berieš? 

Displeje

Pri pohľade z prednej strany vidíme to, že všetky nové iPhony podliehajú identite edge-toedge displejov. Je viac ako pravdepodobné, že tohoto sa bude Apple tento rok držať aj pri nových iPadoch, hodinkách Apple Watch a v budúcnosti aj počítačoch Mac. Zaoblené hrany v rohoch sú nám sympatické a jablkovej spoločnosti takisto. Súvisia aj s celkovým dizajnom operačných systémov, ktoré sa podobných tvarov držia.

Čo sa týka technológie, o tom sme už popísali viacej článkov. Na ľavej strane sa nachádza najmenší, no za to cenovo prostredný model X2. Ten príde prakticky s rovnakým displejom ako jeho predchodca. Jedná sa o 5,8″ OLED displej, dodávaný spoločnosťou Samsung a LG. Samozrejmosťou bude 3D Touch a taktiež odomykanie pomocou tváre. Tieto dve technológie by mali byť súčasťou všetkých troch modelov.

V strede potom nájdeme model iPhone 9. Ten prinesie o čosi širšie rámčeky a to preto, lebo jeho displej nebude fungovať na technológii OLED ale LCD. Podľa samotných vyjadrení z pozadia spoločnosti Apple to je preto, lebo jeho dodávatelia nedokážu produkovať také množstvo OLED displejov, aké by firma potrebovala. Hovoríme tu o 10-tkách miliónoch kusoch behom maximálne 2 mesiacov. Firma preto zmenila taktiku a zvolila cenovo dostupnejší, avšak skoro rovnaký displej s použitím technológie LCD. Okrem toho, že odľahčila výrobu aby mala dostatok modelov X2 a X2 Plus aj urobila pekný dôvod na to aby sme na miesto lacnejšieho modelu 9 volili ten drahší.

Novinkou bude aj najväčší iPhone X(alebo X2?) Plus. Ten prinesie až 6,5″ uhlopriečku. Veľkosťou sa dorovná na úroveň 5,5″ iPhonu 8 Plus. Bude to teda phablet od Apple s obrovským displejom a poriadne drahý. K dispozícií by mohol byť aj v prestížnej 512GB verzií. Hoci ešte ani nevyšiel, konkurencia od Samsungu si naň chystá svoju tajnú zbraň. Rovnako tak aj na model 9.

Rendery iPhonu X, iPhonu 9 a iPhonu X Plus - svetapple.sk

Rendery iPhonu X, iPhonu 9 a iPhonu X Plus – svetapple.sk

Zadná strana

Čo sa týka zadnej strany trojice smartfónov, v prípade X-kových verzií nepríde žiadna zmena. Jedine ak farebná. Menší z dvojice by mal ostať rovnaký presne podľa súčasnej predlohy, no a ten väčší s malou pravdepodobnosťou poskytne až 3 šošovky objektívu. Ináč to bude kombinácia skla a kovového rámu tak ako dnes.

Najlacnejší z trojice bude iPhone 9. Ten sa bude v zadnej časti líšiť tým, že neposkytne dve ale iba jednu šošovku fotoaparátu. Ináč by mal byť rovnaký. Zadná strana bude pravdepodobne zo skla (niekto tvrdí, že pôjde o hliník) a rámik nemusí byť kovový ale môže byť aj hliníkový (predsa len bude musieť byť niečim „znehodnotený“).

Samozrejme nejde o finálny verdikt a určite sa týchto informácií netreba držať na 100%. Avšak myslíme si, že ako základ a predstava čo nás bude v septembri čakať to úplne stačí. Tešíš sa?

iPhone X, iphone 9 a iPhone X Plus - svetapple.sk

iPhone X, iphone 9 a iPhone X Plus – svetapple.sk

zdroje: bgr, xuehua, newcity, mobileaby, geektopia

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk