Informácie ohľadom iPhonu 12 kolujú na internete už od začiatku roka 2020. Novinka poskytne prepracovaný dizajn a takisto aj atraktívne technológie. Všetci leakeri a analytici doposiaľ tvrdili, že zariadenie zlacnie. Jeff Pu si to však nemyslí. Podľa jeho názoru môže začínať 5,4″ model na úrovni až 749€ (849€).

iPhone 12 môže zdražieť

Aj keď sme sa v poslednej dobe dopočuli, že Apple odstráni z balenia iPhonu 12 nabíjací adaptér a takisto aj slúchadlá EarPods kvôli nižšej cene, vo finále sa môžeme stretnúť so zdražovaním. Naznačuje to analytik Jeff Pu, ktorý odhaduje základnú cenu 5,4″ prevedenia na 749$ (849€). Jedná sa o renomovaný zdroj a tak túto správu musíme brať vážne (aj keď nie na 100%).

Dôvodom zvyšovania cien pri tom nemá byť „chamtivosť“ spoločnosti Apple. Zákazníci ale dostanú oveľa viac, ako je to bežné. Súčasťou základných iPhonov 12 bude napríklad OLED displej či technológia 5G.

Len tak pre porovnanie, minuloročný iPhone 11 má k dispozícii „iba“ 4G a menej populárne LCD. Analytik si myslí, že vyššia cena nebude mať žiaden vplyv na záujem zákazníkov. Napriek tomu však očakáva negatívne reakcie kvôli absencii príslušenstva v balení. Nie je jasné, či sa tento jav dotkne aj iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max.

iPhone 12 príde v troch nových farebných prevedeniach.
iPhone 12 dostane OLED displej

Za nás môžeme povedať, že sa jedná o celkom logickú teóriu avšak so zdražovaním by sme boli radšej opatrní. Technológie sú síce modernejšie ale tak isto prichádzajú aj oveľa neskôr ako u konkurencie. Inými slovami, po dlhých rokoch vývoja zlacneli. Ďalšia vec je potom dopyt.

iPhone 12 má meškať. Apple bude musieť pred Vianocami urobiť nejaký krok k tomu, aby bol atraktívny. Ľudia prehodnocujú svoje „investície“ kvôli aktuálnej finančnej situácií. V Cuperine sa tomu budú musieť prispôsobiť aby si udržali akcionárov na svojej strane. Na záver ešte doplníme, že iPhone 12 5,4″ by mal byť lacnejší, pretože jeho väčšia verzia Max zdražie o cca 100$. Tým by sa cena vyvážila.

Keby iPhone SE 2 vyzeral takto, trhal by rekordy.
Prvý krát sa hovorí o tom, že iPhone 12 môže zdražieť. Je to reálne?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple vydáva verejnú betu iOS 15. Takto si ju nainštalujete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.