Fanúšikovia malých smartfónov sa majú na čo tešiť. Základný model iPhonu 12 bude disponovať displejom s veľmi príjemnými rozmermi. Pôjde o uhlopriečku 5,4″ a fungovať má na základe technológie OLED. Už dávnejšie sme naznačili, že novinka má byť len o málo väčšia, ako iPhone 5 z roku 2012. Dnes sa na to môžete pozrieť detailne.

iPhone 12 vs. iPhone 5

Na diskusnom fóre Macrumors sa objavili fotografie, ktoré ukazujú priame porovnanie iPhonu 5 (na fotkách je SE 2016) a iPhonu SE 2. generácie s maketou pripravovaného iPhonu 12 (5,4″). Model bol vyrobený na základe únikov, takže jeho rozmery by mali sedieť celkom presne s tým, čo v praxi očakávame od spoločnosti Apple.

Hneď na začiatku máme skvelé správy pre fanúšikov kompaktných zariadení. Ovládanie základného prevedenia bude veľmi pohodlné aj jednou rukou.

iPhone 12 (5,4") - porovnanie rozmerov s iPhonom 5.
iPhone 12 (5,4″) – porovnanie rozmerov s iPhonom 5.

Dôvodom sú rozmery, ktoré sú v tomto prípade ešte menšie, ako telo iPhonu SE 2. generácie (o cca 3 mm). Zariadenie je o niečo väčšie ako pôvodný iPhone 5/5S/SE (o cca 6 mm), no z komfortu používania mu to určite neuberie. Novinka bude taktiež hrubšia ako iPhone 5. Rozdiel je na úrovni 1 mm.

Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple pripravuje niečo, čo sa nazýva „must-have“ produkt. Výhodná cena, príjemné rozmery a fantastické technológie budú obrovským lákadlom pre fanúšikov iOS a taktiež súčasných majiteľov Androidu.

iPhone 12 ponúkne výkonný procesor Apple 14 Bionic, 4GB RAM, 2 šošovky fotoaparátu, podporu 5G, 128GB úložisko a základnú cenovku na úrovni 749€. To znie až veľmi dobre, nemyslíte?

iPhone 12 (5,4″) – porovnanie rozmerov s iPhonom 5.

zdroj

Prečítajte si tiež  Poznáme presný výkon iPhonu 12. Konkurencia dostane zabrať.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.