Pred tým, ako sa odvážiš používať svoj úplne nový telefón, býva prednosť ochrániť ho čo najlepšie to len ide. Presne preto tu sú napríklad fólie či ochranné sklá a samozrejme kryty, ktoré ti tvoj iPhone môžu zachrániť pred nebezpečnými škrabancami, teda ostrými predmetmi či prípadnými pavučinami, keď displej po páde popraská. To určite nikto nechce a presne preto ti prinášame recenziu krycieho sklíčka od spoločnosti Hoco. Toto ochranné sklíčko zoženieš na pobočkách PCexpres!

Rozdiel

Ešte pred tým, ako začneme samotným sklíčkom, by sme radi upozornili na rozdiel, ktorý je medzi iPhonom 7 a modelom 6/6S. Iste, oba telefóny na prvý pohľad z prednej strany vyzerajú rovnako, ale garantujeme ti, že rovnaké nie sú. Je tu jedna maličkosť, pre ktorú ti na novšom modeli ochranné sklíčko pasovať nebude. Nachádza sa v hornej časti telefónu a je to sluchátko, ktoré v novom iPhone dostalo aj reproduktor. Presne kvôli tomuto je o pár milimetrov väčšie, ako na iPhone 6 a iPhone 6S. Ak si si teda kúpil ochranné sklíčko na starší model za menej peňazí s tým, že oklameš systém, sklameme ťa. Na iPhone 7 budeš potrebovať jednoducho originál.

- Reklama -

dsc_6579

Hoco glass

Nám sa do rúk dostalo ochranné sklíčko od čínskej spoločnosti Hoco. Táto firma už predáva aj ochranné sklíčka na iPhony 7 Plus a pasujú naozaj super. Sklíčko, ktoré sme dostali na recenziu nie je matné ale lesklé, rovnako ako displej a teda neobmedzuje nijako na funkcionalite. Navyše pokiaľ človek nosí telefón v kryte, prakticky ani nevie, že nejaké ochranné sklíčko používa. Toto nami testované malo ideálnu hrúbku. Presné číslo sme žiaľ nezistili, no pokiaľ poznáš hrubé sklá a tenké fólie, toto bolo niečo medzi tým. Pri aplikácií sadlo výborne, aj keď ako výrobca upozorňuje, na krajoch sa môžu pri aplikácií objaviť malé podlhovasté bublinky.

Je to preto, lebo iPhone 7 má zaoblené hrany, rovnako ako predchodcovia a toto sklíčko tieto hrany nepokrýva. Pod jeho povrch sa teda ľahko môže dostať trošku vzduchu. Určite sa však nedes. Bublinky sú tak veľké, že ich skoro ani nevidno a väčšina z nich sa ešte počas nosenia vytlačí von. Pred tým, ako položíš sklíčko na displej však musíš telefón poriadne očistiť. iPhone 7 je vodotesný, možno by sme sa nebáli použiť aj trošku vody ale to už je samozrejme na tebe. V krabičke nájdeš okrem skla aj všetky dôležité veci na jeho aplikáciu. Ak máš teda o sklo záujem, navštív najbližšiu pobočku PCexpres. Pokiaľ sa navyše usmeješ a pekne poprosíš obsluhu, sklo ti aj nalepia (to v prípade, že ty by s tým mal problém). Na týchto predajniach si taktiež môžeš vypýtať nálepku svetapple.sk.

15007817_1523380167689126_220779855_o

15034249_1523380124355797_863249920_o 15034149_1523379884355821_1415892656_o

img_0071

dsc_5621-1

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here