Na konferencii iCON mala skutočne obrovský stánok aj spoločnosť www.easystore.cz, ktorá nám predviedla naozaj širokú škálu príslušenstva rôzneho druhu. Pokiaľ vás už bežné príslušenstvo nebaví, určite navštívte tento obchod, v ktorom nájdete jedinečné novinky, ktoré nikde inde nebudú! Poďme však späť k skvelému „fotodržiaku“ na iPhone s názvom Shoulderpod S1.

Shoulderpod S1

V obrovskom stánku spoločnosti www.easystore.cz nás zaujalo hneď niekoľko hračiek, ktoré nám majú spríjemniť život. Vzhľadom na to, že sme chceli z konferencie priniesť reportáž, rozhodli sme sa prehovoriť ochotných pánov z obchodu na to, či by nám nezapožičali Shoulderpod S1, keďže tento produkt nám utkvel v pamäti a nedalo nám nevyskúšať ho. Samozrejme, že veľmi ochotne súhlasili a my vám môžme priniesť recenziu niečoho, vďaka čomu sa váš iPhone premení na skutočný fotoaparát!

- Reklama -

Čo to vlastne je?

Najlepšie by bolo asi začať tým, čo to ten Shoulderpod S1 vlastne je. A odpoveď na to je pomerne nepresná. Prečo? Podobný držiak nemá v terminológií slovenského jazyka pravdepodobne žiaden výraz. Najlepšie mu však asi pasuje držiak, vďaka ktorému budete vytvárať vynikajúce zábery pri fotografovaní či videu. Navyše tento držiak nie je prispôsobený na jeden typ smartfónu a tak si doň vďaka širokej škále nastavenia veľkosti môžte vložiť ako iPhone 4 tak aj iPhone 6 Plus či dokonca zariadenia iných spoločností.

Potom jednoducho pár krát potočíte kolieskom, nachádzajúcim sa na vrchu držiaka a akonáhle máte váš iPhone pevne ukotvený, už stačí len začať fotiť či točiť.

Shoulderport S1 - svetapples.sk
Shoulderport S1 – svetapples.sk

Natáčanie videa

Vzhľadom na to, že na fotenie nebolo príliš času, rozhodli sme sa rovno natočiť reportáž z danej akcie. Keďže sme však nemali poruke nič iné ako iPhone 6 a iPhone 6 Plus, museli sme si vystačiť s iSight kamerami v týchto zariadeniach. Nie že by natáčali zle, no predsa len môže byť poznať, že video nebolo zaznamenané na profesionálnu kameru. Obraz by totiž mohol byť príliš roztrasený a to sme my nechceli. Práve preto sme si zapožičali Shoulderpod S1 a natočili naozaj stabilizované video. Aj keď pravda iPhone 6 Plus má optickú stabilizáciu videa, menší iPhone 6 ju nemá a minimálne polovica záberov pochádza práve z neho.

Najlepšie na celom tomto držiaku je protizávažie na jeho spodnej strane. Vďaka nemu máte naozaj pevnú ruku a z vášho iPhonu sa zrazu stáva profesionálne zariadenie. Pokiaľ vás tento produkt zaujal, určite neváhajte a navštívte túto stránku. Na nasledujúcom videu môžte vidieť to, čo sa za pomoci Shoulderport S1 dá natočiť! (PS: Vo videu je menšia chyba s pomenovaním produktu)

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.